Büşra ÇAKIR/Özel haber

Çığ bölgesinde ikinci facia! Van'da 5 kişinin öldüğü çığ felaketinde kaybolan 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine de çığ düştü.

                        

30'dan fazla kişi kurtarılırken; 38 cansız bedene ulaşıldı. 53 de yaralı var. Kurtarma çalışmaları bölgeye sevk edilen takviye ekipler eşliğinde devam ediyor. Bahçesaray ilçesinde çığ altında kalan minibüsteki iki kişiyi arama çalışmalarını yürüten ekiplerin üzerine çığ düştü. Önceki gün saat 12.00 sıralarında meydana gelen olay sonrası kurtarma çalışması başlatıldı. Çalışmalarda 30'dan fazla kişi sağ kurtarıldı. Olayla ilgili son bilgileri veren AFAD, 33 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını 53 kişinin de yaralandığını açıkladı. Hayatını kaybedenler arasında jandarma, itfaiye ve güvenlik korucuları da var.

“Kelimeler Boğazıma Takılıyor…”

Bursa Van Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Asker Karataş, Van’da yaşanan felaketi dakika dakika takip ederek Bursa’daki hemşerilerine sosyal medya üzerinden bildirdi. Telefon ile ulaştığımız Karataş; “Çok üzgünüz, acımızı kelimeler ile tarif etmekte güçlük çekiyorum. Her dakika can kaybımız yükseliyor. Orada vefat eden hemşerilerimizin cenazelerine katılmak için buradaki hemşerilerimiz yola çıktılar. Allah yine aynı acıları yaşatmasın diye dualar ediyoruz. Hala çığ altında kalan hemşerilerimizin olduğunu öğrendik. Kurtarma çalışmalarında daha fazla can kaybı yaşanmaması tek temennimiz. Allah’tan vefat eden hemşerilerimize ve kamu görevlilerine rahmet, ülkemize baş sağlığı diliyorum.” dedi.