Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Halim Ömer Kaşıkcı'nın görevden ayrılmasının ardından yerine Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz atandı. Yavuzyılmaz, "Bursa'ya sağlık müdürü olarak layık görülmek, benim için büyük bir gurur. Bu kente pozitif katkı sağlayacağımıza inanıyorum" dedi.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, dün akşam görevinden ayrıldı. Kaşıkcı'nın yerine Sağlık Bakanlığı'nca Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz atandı. Yavuzyılmaz, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü'ne atandığını sosyal medyada yaptığı paylaşımla duyurdu. Balıkesir halkına teşekkür eden Yavuzyılmaz, "Covid-19 pandemisinin başladığı günden bu yana bakanlığımızın rehberleri doğrultusunda süreci yönetip, gerektiği anda gereken müdahalelerde bulunarak, vaka sayılarımızı kontrol altında tutma başarısını gösterdik. Bu benim değil tüm Balıkesir'in gururudur. Yaptığımız doğru işler konusunda vicdanım rahattı, şimdi sayenizde çok daha rahat. Layık görüldüğüm Bursa İl Sağlık Müdürlüğü görevini de aynı heyecan ve özveriyle yerine getirmek gayesiyle Balıkesir'den ayrılma vakti" dedi.

'BU GÖREVE LAYIK GÖRÜLMEK BÜYÜK GURUR'

Atamanın ardından açıklamalarda bulunan Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, "Bursa'da da tüm ülkede olduğu gibi sıkıntılarımız var. Sağlık, kamu, özel sektör personeli ve vatandaşlarımız ile ortak akılla çalışıp, hep birlikte yol alacağız. Bursa'ya bu anlamda katkımızın olacağını düşünüyorum. Bursa, Türkiye'deki 4'üncü büyük il. Tarihsel anlamda da önemli yere sahip olan il. Bursa'ya sağlık müdürü olarak layık görülmek benim için büyük bir gurur. Bursa'da başarılı olmak çok önemli. Elimizden geleni ortaya koyma ve hizmet etme arzusu içindeyiz" diye konuştu.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN BALIKESİR'E VEDA ETTİ

Çok değerli Balıkesir'liler,

Mayıs 2019 tarihinden beri yürütmekte olduğum İl Sağlık Müdürlüğü görevime, Sağlık Bakanlığımızın takdiri ile Bursa'da devam etmek üzere, beni bağrına basan Balıkesir'den ayrılacak olmanın üzüntüsünü yaşıyorum.

Tüm dünyada ve ülkemizde yüzyılda bir yaşanan pandemiyle mücadele verilen bu zor dönemde Balıkesir'in sağlık neferleri olarak elimizden geleni değil daha fazlasını yapmış olmanın , bu mücadeleye önder olmanın haklı gururunu taşıyorum.

Covid-19 pandemisinin başladığı günden bu yana Bakanlığımız rehberleri doğrultusunda süreci yönetip, gerektiği anda gereken müdehalelerde bulunarak vaka sayılarımızı kontrol altında tutma başarısını gösterdik, bu benim değil tüm Balıkesir'in gururudur.

Tüm bu süreçler dışında Balıkesir ilimize anlamlı sağlık yatırımlarının öncüsü olduk. Birçok yatırımı( İvrindi, Marmara, Gömeç, Bandırma Adsm, sındırgı, hastaneleri, merkez Adsm misin hastaneye dönüşümü, şehir hastanemizin eğitim araştırma olması asm ler, 112istasyonları, Bandırma diyaliz, ÇİM, vs)ı Balıkesirimize kazandırdık.

Bu atamayla onurlandırıldığım andan itibaren arayan, mesaj atan, sosyal medya üzerinden ulaşan, dualarını ileten dostlarıma, mesai arkadaşlarıma ve vatandaşlarımıza tekrar teşekkür ederim. Yaptığımız doğru işler konusunda vicdanım rahattı, şimdi sayenizde çok daha rahat.

Bakanlığımızca layık görüldüğüm Bursa İl Sağlık Müdürlüğü görevini de aynı heyecan ve özveriyle yerine getirmek gayesiyle Balıkesirimizden ayrılma vakti. Başta Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA ve Bakanlık yöneticilerime, önceki dönem Sayın Valim Ersin YAZICI'ya şimdiki Valim Sayın Hasan ŞILDAK'a Milletvekillerime, İlimiz Siyasi Yöneticilerine, mesai arkadaşlarıma, bu zor süreçlerde yanımda olan, duasını ve desteğini benden esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sizleri Allah'a emanet ediyorum.