Bursa Nilüfer Doğanköy Mahallesinde 1.355 yatak kapasiteli altı farklı hastaneyi içinde barındıran Bursa Şehir Hastanesine ulaşım ve yerleşim sorunu yaşanmaktadır.

2015 yılında temeli atılarak dört yıl gibi kısa bir sürede faaliyete açılan hastanemizin şehrimize büyük katkısı olmuştur. Ancak dört yıl gibi kısa bir süre içinde otoban ve Doğanköy içinde yapılması alternatif ulaşım araçları ve yollar için bile daha fazla yatırım yapılması gereksinimi ortaya koymuştur.

Yakın zamanda ulaşım ile ilgili şehir hastanesine metro ihalesinin yapılmasıyla beraber bu sorun ortadan kalkacaktır.

Nosab Caddesi bağlantı yoluyla Doğanköy Diyanet Külliyesinin arka tarafından gelecek olan 35 metrelik  bulvarın hizmete alınması her geçen gün gecikmektedir. Yapılış ve hizmet tarihi ile beş yıllık olan şehir hastanesinin metro ve alternatif yolların yapılması Bursa kamuoyu tarafından yakından izlenmektedir.

Yerleşim yerleri ve konut (orta gelir seviyesinde) olmaması hastanede çalışan personelin  işe gidip gelmesinde zorluklar yaşamaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ’ın çok önem verdiği metro hattının yapımı ile ilgili özel ilgilendiğini belirtmek isterim. Ankara-Bursa arası çok ciddi mesai harcıyarak Emek-Geçit-Şehir Hastanesi metro ulaşım sorununun çözüme kavuşması için yakın zamanda ihalesi gerçekleşecektir.

Doğaköy ve Yolçatı mahallelerindeki mevcut imar planlarının bir an önce onaylanıp ve imarlı hale gelmesi bölgedeki yerleşim sorununa büyük bir katkı sağlayacaktır. Uzun süreden beri itirazlardan dolayı ertelenen plandan sonra hastane çalışanının ikamet etmesi ve işe daha kısa sürede gidip gelmelerine de katkı sağlayacaktır. Bursamızın en önemli otoban giriş çıkış noktası olan doğanköy bölgesi yatırımcıların en gözde bölgesidir.

 Not : Toprak kazandırır.