Çok büyük bir milletiz.

Aynı zamanda duyarlıyız.
Tıpkı Çanakkale ruhu gibi.
Ne durumda olursak olalım millet olarak bir olup acıya ortak oluveriyoruz.
Elazığ'da cuma akşamı meydana gelen depremin sonuçları yüreklerimizi yaksa da sonrasında gösterilen duyarlılık acıya bade olmuştur.
Ülke olarak ekonomik bir sıkıntı içinden geçtiğimiz şu sıralar yaşanan depremde gördük ki kiminin parası, kiminin çabaları, kimilerin de dualarıyla acılara ortak olunmuştur.
Televizyon kanallarından enkaz altında kalanları sağ olarak çıkarabilmek için ekiplerin nasıl da canla başla verdikleri mücadele izlerken, "Keşke şu an ben de orada olabilseydim. Ben de bir şeyler yapıp yardım edebilseydim" dedirtmiştir.
İş bu bizim gerçek ruhumuz.
Bunlar yaşanırken birileri de acıyı fırsat bilerek ülkeyi bölme fikirleridir aslında o Elazığ'daki enkazın altında kalan.
Şükürler olsun ki, acıların biran önce sarılması için başlatılan yardım kampanyaları artarak devam ediyor.
Önceki akşam Acun Ilıcalı, sahibi olduğu TV8'de gerçekleştirdiği Tek Yürek Kampanyası'nda Elazığ'daki depremde mağdur vatandaşlar için toplanan para miktarı 51 milyon TL'ye ulaştı.
Müthiş bir rakam...
Canlı olarak yayınlanan kampanyayı ekran başında izlerken kentimiz adına bizleri gururlandıran iş insanlarının yardımları göğsümüzü kabarttı.
Özellikle de İnegöl'de bulunan 240 ortaklı MOBİLİYUM AVM depremzedeler için destekleri oldu.
AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han canlı yayına katılarak Mobiliyum AVM adına 50.000 TL bağışta bulundu.
Başkan Timur Han ayrıca, depremde evleri yıkılan, hasar gören depremzedelerin tüm mobilya ihtiyaçlarını karşılayacaklarının sözünü de verdi.
Ardından yayına bağlanan Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek de, 1 milyon TL bağışta bulunması müthişti.
Ayrıca Büyükşehir Belediyesi de 2 TIR gıda, 1 TIR hijyen temizlik malzemesi, sıcak çorba ikram aracının yanı sıra sosyolog ve psikologlardan oluşan uzman bir ekip Elazığ'a gönderilmiş.
Bursa iş dünyası adına da Bursa Ticaret Sanayi Odası da (BTSO) ihtiyaç duyulduğunda her zaman olduğu gibi Elazığ'a da uzanarak 3 TIR gıda malzemesini ulaştırmıştır.
Üst satırlarda aktardığımız gibi kiminin parası, kiminin duası.
İşte bu yüzdendir ki Bursa, yardımsever insanların yaşadığı bir şehirdir.