Nagehan ÇALIŞKAN/Özel haber

“Genç ve enerjik bir ekiple sahadayız. İYİ Parti’yi değil, Bursa’yı toparlamaya geliyoruz. Sadece kongre almaya değil, Bursa’ya talibiz.” İYİ Parti Bursa il Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu Kestel ve Gürsu delegasyonu ile buluşarak görüşlerini açıkladı.

 

Türkoğlu; “Sessiz çoğunluğun sesi olmaya, mazlum ve gadre uğramışların sözcüsü olmaya talibiz. Söyleyecek sözümüz var. Biriktirdiğimiz tecrübe ve Bursa’yla alakalı beklentilerimiz var. Bursa’yı kucaklayacağız.” Sözleri ile başladığı konuşmasında Kestel İlçe Başkanı Emin Elüstü ve Yönetimine, Gürsu ilçe Başkanı Hatice Deniz ve Yönetimine teşekkür ederek başarılı bir siyasi dönem diledi.

“Şahsıma Teveccüh Oluştu, Aday Oldum”

Tükoğlu; “Türk milletinin yeni Kızıl Elması demokrasidir ve bunun için mücadele edeceğiz. Daha görünen, etkin, ulaşılabilir, Bursalının milletin sesi olabilecek bir İYİ Parti olsun diye adayız. Sloganımız da her şey daha iyi olsun diye zaten. Bursa'da ciddi manada bir muhalefet boşluğu görüyoruz. Bu milletin bize verdiği muhalefet ve denetim görevini bihakkın yapmak istiyoruz. Atamayla gelen yönetimi başarısız bulmuyoruz ama yeteri kadar başarılı görmüyoruz. Kongreleri kazanıp kazanamamak önce Allah'ın takdiri sonra da delegenin teveccühüdür. Ama biz öncelikle şuna baktık ki adaylık için yeterli bir konsensüs ve teveccüh var mı? Böyle bir eğilimi teşkilat ve tabanda gördük. Daha iyisini yapmak adına yola çıktık. Aslında İYİ Parti'yi derleyip toparlamak gibi bir meramımız da parti içinde böyle bir sorun da yok. Biz, 'Bursa'yı toparlamaya geliyoruz' sloganıyla yönetime talibiz. Yani bugün Bursa'da eksikliğini hissettiğimiz etkin muhalefet boşluğunu doldurmak amacındayız. Bu milletin İYİ Parti'ye vermiş olduğu muhalefet ve denetim görevini yerine getirmeye talibiz. Bursalılar, eğer Allah nasip ederse şunu görecekler; şimdiye kadar yıllardır, özellikle bu iktidar döneminde gelecekleri nasıl çalınmış, değerleri nasıl yok edilmiş, milyarlarca gelirleri nasıl har vurup harman savrulmuş, nasıl bunlar hiç sorgulanmamış, nasıl insanlar Bursa'ya hiç hesap vermemiş Allah nasip ederse bu saatten sonra böyle boş bir meydan bulamayacaklar.” Dedi.

“Tecrübeli İsimler Yol Gösterecek”

Türkoğlu; “Tabana alabildiğine yayılmış demokrasi, yönetime katılmayı gerçekleştirmek ve tüzüğümüzde de geçtiği üzere il seçmen sayısının yüzde 5'ini üye yaptığımız takdirde seçimle gelinecek tüm mevkiler için üye bazlı ön seçimle yapacağız. En kısa zamanda 2023 seçimlerine kadar şuan 12-13 bin civarında olan üye sayımızı tüzüğün vurguladığı seviyelere çıkarmaya çalışacağız. Bu sayıya ulaştığımızda artık İYİ Parti'de atama diye bir kavram olmayacak. Belediye meclis üyesini, ilçe başkanını, yöneticisini, belediye başkanını, milletvekilini taban seçecek. İYİ Parti, Türkiye'nin umududur. Biz bu umudu daha da yeşertmek ve Bursa'nın sessiz çoğunluklarının sesi olmak için var gücümüzle çalışacağız. Daha görünür, daha bilinen, daha kolay ulaşılabilir İYİ Parti olmaya gayret göstereceğiz, şayet Allah nasip eder, delege de teveccüh gösterirse. Ekibimizde farklı partilerde siyaset yapmış yol gösterici ağabeylerimiz ve ablalarımız olduğu gibi ilk kez bizimle siyaset yapacak olan gençlerimiz de var. Herşeyin daha İYİ olabilmesi sizin elinizde 9 Ağustos’ta Bursa kazansın.” şeklinde konuştu.