Hava Durumu

BBP Osmangazi İlçe Başkanı Mahmut Yayla: “BİLİMİN IŞIĞINDA SİYASET HAYAL EDİYORUM”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Osmangazi İlçe Başkanı Mahmut Yayla, eğitim, öğretim ve bilime büyük önem verdiğini vurgulayarak, siyaset çıtasının bilimin ışığında yükseleceğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 09.12.2023 22:19
Haber Güncellenme Tarihi: 09.12.2023 22:19
Kaynak: İSMAİL KEMAL KEMANKAŞ
BBP Osmangazi İlçe Başkanı Mahmut Yayla: “BİLİMİN IŞIĞINDA SİYASET HAYAL EDİYORUM”

On Medya ekranlarında yayınlanan On’ da Son Nokta Programının konuğu olan Mahmut Yayla, teşkilat içi eğitime de önem verdiğini savunarak, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde yapacakları çalışmaları anlattı.

   Gazeteci Cemal Kırgız’ın hazırlayıp sunduğu On’ da Son Nokta Programının konuğu olan BBP Osmangazi İlçe Başkanı Mahmut Yayla, gazetecilik geçmişinin yanı sıra siyasetteki süreçlerini masaya yatırdı. Bursa’da birçok yerel gazete ve televizyonda program sunuculuğu ve genel yayın yönetmenliği gibi pozisyonlarda çalıştığını anlatan Yayla, ‘Siyaset mi, gazetecilik mi zor?’ sorusuna, “Gazetecilik” yanıtı vererek, “Siyasette misyonunuz bitebiliyor ama gazetecilik ölene kadar baki kalıyor” dedi. Mahmut Yayla, Avrupa’da daha çok gazetecinin siyasette aktif rol aldığını bildirerek, Türkiye’de de bunun olması gerektiğini söyledi. Siyasete Yeniden Refah Partisi Bursa il örgütünde başladığını ve YRP’nin bir okul olduğunu ifade eden Mahmut Yayla, “Sonra yolumuz BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile kesişti. Burada olmam gerektiğini düşündüm. Şimdi de Osmangazi İlçe Başkanı olarak siyasetin içindeyim” diye konuştu.

   Yerel seçimler öncesinde, BBP’nin Bursa ve tüm ilçelerinde kendi logolarıyla seçime girecekmiş gibi, adaylar ve aday adaylarıyla tam kadro hazır olduğunu savunan Mahmut Yayla, “Mayıs ayında yapılan genel seçimlerde Cumhur İttifakının bir parçasıydık. Ama hükümetin aldığı kararların bir parçası değiliz. Milletimiz bizi nerede ve nasıl görmek istiyorsa öyle siyaset yapacağız. Türkiye’de de, Bursa’da da biz yerel seçimlere kendi logomuzla girecek gibi hazırız. Partimize ilgi büyük. Osmangazi’de 22 Belediye Başkan aday adayımız var. Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için de çok fazla ilgi görüyoruz. Yılbaşına kadar parti örgütümüz, genel merkezimiz, milletimiz arasında görüşmeler devam edecek. İstişareler tamamlandığında, ortak karar ile meydanlara çıkacağız” diye konuştu.

BBP’nin gençlik örgütü Alperenler’in baş tacı olduğuna dikkat çeken Mahmut Yayla, “Uludağ’da bir gençlik merkezi yapılmasını istiyoruz. Bu benim ve Osmangazi İlçe örgütünün bir projesidir. Merhum, Şehit genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun ya da Alperen Ocaklarımızın ismi altında bu gençlik kampında bizim geleneklerimizin yaşatılmasını istiyoruz. Bunu yapabilmek için çalışmalarımızı başlattık. Gençlerimize teşkilat içi eğitimlerde vereceğiz. Şekilli değil, şuurlu gençlik yetiştirmek için çaba gösteriyoruz” dedi.

   Uludağ alan başkanlığı konusu başta olmak üzere Bursa Spor’un içinde bulunduğu durum konusunda da ortak akıl ile hareket edilmesi gerektiğini kaydeden BBP Osmangazi İlçe Başkanı Mahmut Yayla, “Fotoğrafa doğru bakmak gerekiyor. Uludağ’da, Bursa Spor’da Bursa’mızın olmazsa olmaz en büyük marka değerleridir. Ortak akılla çözülemeyecek sorun yoktur” diye konuştu.

   Bursa ve Kentsel dönüşüm konusunda da önemli açıklamalarda bulunan Mahmut Yayla, doğru ve jeolojik etütlerin yapıldığı zeminlerin belirlenmesinin şart olduğunun altını çizerek, “Yerinde dönüşüm mü, bölgesel dönüşüm mü sorusunun yanıtından önce jeolojik etüt çalışmaları ve doğru zemin konusu çözülmelidir. Kötü zeminde kentsel dönüşüm konusunda ısrar edilmemesi gerekir. Bilime dayalı, ciddi bir kentsel dönüşüm yapılmalıdır. Akademi, siyasetin altında ezilmemelidir” dedi.

   Osmangazi’nin 136 mahallesinde örgütlenme çalışmalarının ve mahalle komitelerinin kurulduğunu anlatan Mahmut Yayla, üye sayısını da artırdıklarını ve devam ettireceklerini kaydederek, halkla iç içe güzel çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: FERHAT ŞAHİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.