Hava Durumu

“Desteklerimiz devam edecek”

Tarım konusunda tüm paydaşlarla sürekli iletişim ve istişare halinde olduklarını dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tarım alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2024 14:39
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 14:39
Kaynak: BÜŞRA ÇAKIR ADALI
“Desteklerimiz devam edecek”

Tarımsal amaçlı tahmin ve erken uyarı meteoroloji istasyonu kurulumu projesini hayata geçirdiklerini, hibeli fide-fidan desteği projesiyle Yenişehir, Keles, İznik, İnegöl, Orhaneli, Büyükorhan, Mustafakemalpaşa öncelikli olmak üzere tüm ilçelerde yüzde 60 hibeli fide-fidan dağıtımları yapıldığını anlatan Başkan Aktaş, bu sayede çiftçilere ekonomik anlamda ciddi destek sağlandığını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Tarım, bizim için olmazsa olmazdır. Tarım paydaşlarımızın görüş ve önerilerine ve onlarla birlikte hareket etmeye önem veriyoruz. Toprağı ve çiftçiyi ihmal etmek, geleceği ihmal etmek demektir. Tarımı hayatın merkezine almak, sürdürülebilirliği için çabalamak son derece önemlidir” dedi.

Tarım konusunda tüm paydaşlarla sürekli iletişim ve istişare halinde olduklarını dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tarım alanında yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Tarımsal amaçlı tahmin ve erken uyarı meteoroloji istasyonu kurulumu projesini hayata geçirdiklerini, hibeli fide-fidan desteği projesiyle Yenişehir, Keles, İznik, İnegöl, Orhaneli, Büyükorhan, Mustafakemalpaşa öncelikli olmak üzere tüm ilçelerde yüzde 60 hibeli fide-fidan dağıtımları yapıldığını anlatan Başkan Aktaş, bu sayede çiftçilere ekonomik anlamda ciddi destek sağlandığını söyledi.

Dünya pazarlarına açılmanın bir zorunluluk olduğu ifade eden Aktaş, 2024 yılı itibariyle hayata geçirecekleri ve şehri tarım alanında ihya edecek çok önemli projeleri olduğunu belirtti. Başkan Aktaş, arıcılıktan balıkçılığa, tohumdan fidana, salça makinasından süt soğutma tankına kadar pek çok noktada destekleri sürdüreceklerini kaydetti.

“Tarım bizim için olmazsa olmazdır” diyen Başkan Aktaş sözlerini şöyle tamamladı: “Tam Donanımlı Çiftçi Eğitim Aracı’ ile bize gelemeyen çiftçilerimize biz gideceğiz. Onları bilgilendirmek ve yönlendirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Tarım, bizim için olmazsa olmazdır. Tarım paydaşlarımızın görüş ve önerilerine ve onlarla birlikte hareket etmeye önem veriyoruz. Toprağı ve çiftçiyi ihmal etmek, geleceği ihmal etmek demektir. Tarımı hayatın merkezine almak, sürdürülebilirliği için çabalamak son derece önemlidir. Bizler tarım ve çiftçiye yönelik daha fazla projeler geliştirerek teşvik edici hamleler yapma gayreti içerisindeyiz. Tarım potansiyelini en üst seviyeye çıkarma konusunda da kararlıyız.”

Kaynak: BÜŞRA ÇAKIR ADALI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.