Hava Durumu

Zafer Partisi Gürsu Belediye Başkan Adayı Av. Sevinç Muhammed: “GÜRSU HALKI BİZİ SEVİYOR VE DESTEKLİYOR”

   Zafer Partisi Gürsu Belediye Başkan Adayı Avukat Sevinç Muhammed, On Medya ekranlarında yayınlanan ‘Bursa Gündemi’ programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 27.02.2024 15:02
Haber Güncellenme Tarihi: 27.02.2024 15:02
Kaynak: HANDAN EFE
Zafer Partisi Gürsu Belediye Başkan Adayı Av. Sevinç Muhammed:  “GÜRSU HALKI BİZİ SEVİYOR VE DESTEKLİYOR”

1992 Azerbaycan doğumlu Ahıska Türk’ü olan ve 1998 yılından bu yana ailesiyle birlikte Bursa’da yaşayan Sevinç Muhammed, Bursa’nın 110 bin nüfuslu 5 merkez ilçesinden biri olan Gürsu’da en iddialı parti olduklarını vurguladı. Aynı zamanda Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın da danışmanlarından birisi olan ve 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde milletvekili adayı da olan Muhammed, “Gürsu halkı bizi seviyor ve destekliyor. Gürsu’da Zafer bizim olacak” dedi.

   Anadolu Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Orhan Efe’nin hazırlayıp sunduğu “Bursa Gündemi” programına, aile hukuku, iş hukuku ve ceza hukuku avukatı olarak, kadın cinayetlerine yönelik tepkisiyle başlayan Sevinç Muhammed, yaptırımlı hukuksal düzenlemelere dikkat çekti. Boşanmalardaki nafaka krizi konusunda da görüşlerini bildiren Muhammed, nafaka konusunun karşılıklı olarak suiistimal konusu yapıldığını belirterek, özellikle süresiz nafaka konusunda düzenleme getirilmesinin şar olduğunu savundu.

   Zafer Partisi’nin Gürsu’da ilçe binası yokken bile Milletvekilliği seçimlerinde en yüksek oyu alan ilçelerden biri olduğunu anımsatan Avukat Sevinç Muhammed, “Bir yıldır sahadayız ve çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl bahar aylarında ektiğimiz tohumlar şimdi filizleniyor. Gürsu halkı bizi seviyor ve destekliyor. Bunu çalışmalarımızda görüyoruz” dedi. Bugüne kadar Gürsu’da gençlere yönelik halı saha dışında hiçbir yatırım yapılmadığını öne süren Zafer Partisi Belediye Başkan Adayı Sevinç Muhammed, Gürsu gençliğinin madde bağımlılığı konusundaki sorunlarına da duyarlı olduklarını vurguladı. “Gürsu’da bir mahallemizde bir yıl içinde 1,5 kilo uyuşturucu ele geçirildi. Madde Bağımlılığı Gürsu’nun kanayan yarası. Gençlerimize halı sahada maç yapmak dışında bir alternatif üretilmemiş. Ben de genç birisiyim. Sorunları biliyorum. Gençliğe yönelik sosyal tesisler başta olmak üzere alternatif önemli projelerimiz var. Gürsu gençliğine yönelik yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

   Bursa’nın 5. Merkez ilçesi olmalarına rağmen ulaşım sorununun bir türlü giderilemediğine dikkat çeken ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a bu sorunu çözme çağrısında bulunan Sevinç Muhammed, “Gürsu’nun en az hizmet alan merkez ilçe olma kadersizliğini gidereceğiz” dedi.

   Gürsu Yenidoğan Mahallesi kaçak yapı sorunu ve kentsel dönüşüm konusundaki projelerini de masaya yatıran Zafer Partisi Belediye Başkan Adayı Sevinç Muhammed, “Yenidoğan Mahallesinde 30 yıldır kaçak yapılaşmaya göz yumulmuş. Her seçim döneminde bu sorunu gidereceğiz, imara açacağız denilmiş ama sonra yasalar karşısında bu olmamış. Bugün halen komşusundan elektrik çeken, doğalgazı olmayan binalar, evler var. Biz kentsel dönüşümde örnek projeler yapacağız. Yeni imar alanları, yeni ve sağlam binalarla alternatif sunarak, kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Halkın can güvenliği için gerekirse müteahhitler de az kazanacak veya kazanmayacaklar. Belediye olarak da biz öncü olacağız” diye konuştu.

Gürsu’da kimseyi ötekileştirmeyip, ayrımcılık yapmayacaklarını da savunan Sevinç Muhammed, perde teorisiyle düşüncelerini aktardı. “Perde teorisinde perdenin arkasındaki kişi yargılanır. Yargılayan görmez. Ama perdenin arkasından çok sevdiği bir kişi de çıkabilir, ailesi de. O nedenle biz de öncelik adaletli ve hakkaniyetli olmaktır. Haksızlığa, ayrımcılığa karşıyız. Adaletli ve şeffaf olacağız” dedi. Zafer Partisi’nin şovenist, ırkçı ve kafatasçı bir parti olmadığını vurgulayan Sevinç Muhammed, sığınmacılar konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Muhammed, “Anayasa da yer alan Türklük kavramını çatı kavram olarak kabul ediyoruz. Bugün ben bir suç işlesem, kaydım devlette var, beni on saniyede bulurlar. Ama sığınmacıların birçoğunun yok. Türk milleti birinci sınıf vatandaştır. Bir devlet kendi vatandaşını ayağa kaldıramıyorken, yoksulluk, açlık varken, sığınmacılar konusu giderilmelidir. Misafirlik bir yere kadar. 11-12 yıldır süren misafirlik olmaz. Bu sorun artık giderilmelidir. Zafer Partisi’nin tek programı da sığınmacılar konusu değildir” dedi.

Kaynak: HANDAN EFE

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.