Eskişehir mağlubiyetinden sonra mutlak galibiyet için sahaya çıkan Bursaspor dersine iyi çalışmış olacak ki maçı kazanmasını bildi.

İlk dakikadan itibaren ağırlığını ortaya koyan Timsah, Osmanlıspor’un direncine rağmen daha ilk dakikalarda Traore ile golü buldu. Bu dakikaya kadar iyi bir mücadele eden Bursaspor golden sonra adeta durdu. Bu dakikadan sonra Osmanlıspor’un atakları hız kesmedi. Mertan Caner Öztürk ile golü bulunca Bursaspor’un sevinci kısa sürdü. 
Kısa süren bu sevince rağmen Bursaspor istediği oyunu bir türlü sahaya yansıtamadı. Pas trafiğinde ortaya çıkan aksamalar karşısında Osmanlıspor’un baskısı sahanın her yerinde hissedilmeye başlandı. Bu durumu bir türlü atlatamayan Bursaspor, rakibinin atakları karşısında zorlanmaya başladı. Maç berabere bitecek derken uzatmalarda Atakan Çankaya’nın attığı gol Bursaspor’u şok’a soktu. Atılan golle Bursaspor ilk yarıyı 2-1 mağlup tamamladı. 
İkinci yarı farklı bir Bursaspor’u görmek isteyen taraftarlar hiç durmadı. Soğuk havaya rağmen desteklerini eksiltmediler. Bu destek karşısında kendine gelen Timsah’ta usta ayaklar ön plana çıktı. Özellikle Özer Hurmacı oynadığı oyunla ve attığı golle alkışlanmayı hak etti. 
Beraberliği sağlayan Bursaspor, rakibinin üzerine gitmeye başladı. Recep Aydın’ın oyuna girmesiyle takımın gücü biraz daha artarken Bursaspor’u galibiyete taşıyan golü filelere gönderince Timsah kendine geldi. 
İlk yarıda olduğu gibi maç bu şekilde bitecek diye beklenirken oyuna olan katkısını biraz daha arttıran Shehu orta alanda kazandığı topu o kadar iyi kullandı ki rakiplerini bir bir yatırarak topu filelere gönderince Bursaspor’un galibiyeti perçinlenmiş oldu.  (2-4) 
Ancak şunu belirtmek gerekir. Galibiyet Bursaspor’u aldatmasın. Yapılan pas hataları, son vuruştaki hatalar, Ceza alanı içindeki paylaşım hataları ve kademe anlayışları sürecek olursa kazanılan bu maçlar tesadüften öteye gidemez. Bu hatalar mutlaka giderilmeli ve her oyuncu üzerine düşen görevi son nefesine kadar yerine getirmelidir. “Futbol korkakların oyunu değildir. Çalışanlar, mücadele edenler ve son vuruşları iyi yapanlar maçı mutlaka kazanırlar”