Bursaspor Kulübü'nün olağanüstü seçimli genel kurul ikinci toplantısı bugün yapıldı. Saat 17.00'da başlayan kongrede tek aday olan Erkan Kamat açık oylama sonucunda Bursaspor Kulübü'nün 28. başkanı oldu.

Bursaspor Kulübü'nün, olağanüstü seçimli genel kurul 2'nci toplantısı, Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda gerçekleştirildi.

Saat 17.00'de başlayan genel kurul çoğunluk aranmadan yapıldı. Yeşil Beyazlılar'da 23 Ağustos'ta yapılan ilk kongreye 703 üyenin katılması nedeniyle genel kurul bugüne kalmıştı.

Bugün yapılan kongreye oy kullanma hakkında sahip 4 bin 130 üyenin 593'ü katıldı. Kongre Divan Kurulu Başkanlığı'nı Av. Emre Akçil'in yaptığı genel kurulda yapılan açık oylama sonucu Erkan Kamat Bursaspor'un 28. başkanı oldu.

Kamat, oy birliğiyle 1 yıllığına Bursaspor Başkanı olurken, Denetleme Kurulu da oy çokluğuyla seçildi.

MAZABATA TÖRENİ YARIN

Öte yandan yeni yönetimin mazbata töreni ise yarın saat 15.00'da Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde yapılacak.

BAŞKAN KAMAT: SÜPER LİG'E ÇIKACAĞIZ

Kongreye tek başkan adayı olarak giren Erkan Kamat, genel kurul üyelerine yaptığı konuşmada, "Çok huzurlu, aile ortamı vardı. Önemli olan bunu sağlamaktı. Hepinize teşekkür ediyorum. Yapacak çok işlerimiz var, ben herkesle birlikteyim. Kucaklaşıyorum. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla çok zorlu bir göreve çıktığımızı biliyorum. Bursa o kadar güçlü ve kuvvetli bir şehir ki, dünyayı karış karış gezmiş biri olarak söylüyorum biz bu işin üstesinden geliriz. Biz bize yeteriz, Süper Lig'e de çıkarız" dedi.

TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA ER OLACAK

Yeni Başkan Erkan Kamat, kongre sonrası yaptığı kısa konuşmada teknik direktörlük koltuğuna Mustafa Er'in getirileceğini ifade ederek, "Mustafa Er ile anlaşmaya vardık. Yarın mazbata töreninden sonra resmi sözleşme imzalanacak" diye konuştu.

Bursaspor Kulübü'nün yeni başkanı ve yönetim kurulu şu isimlerden oluşacak;

Asil Liste: Erkan Kamat, Besim Hacıoğulları, Coşkun Yavuz, Emir Akbayır, Ersin Toker, İsmail Akıer, Mesut Günal, Mesut Gündüz, Salih Güleç, Sedat Şengül, Şenol Tosun, Talip Aynigül, Ünsal Mendi.

Yedek Liste: Alpaslan Oğuz, Okan Bayrak, Süleyman Çelik, Samet İlhan, Özgen Karadayı, Ersoy Horoz.

Disiplin Kurulu Asıl Liste: Özgür Alpaslan Sümer, Engin Demir, Feyyaz Alptuğ Memişoğulları.

Disiplin Kurulu Yedek Liste: Erdinç Sümer, Alper Pekcan, Burcu Ergün.

TFF Delege Kurulu Asıl Liste: Erol Dağlıoğlu, Osman Akın, Ali Bocan, Erdal Aktuğ.

TFF Delege Kurulu Yedek Liste: Mehmet Can Yazıcı, Mehmet Göral, Erdinç Kırcımanoğlu, Nedim Kıymak.

MESTAN YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ

Kongrede eski başkan Mesut Mestan yönetimi, açık oylama ile oy çokluğuyla ibra edildi.

 

BORÇ 492 MİLYON LİRA

Bursaspor Bağımsız Denetleme Kurulu Başkanı Tayfur Serdar Güllülü, '30 Haziran 2020 tarihli Denetleme Kurulu İnceleme ve Tavsiye Raporu'nu kongrede okuyarak, Bursaspor'un toplam borcunun 492 milyon 291 bin 586 TL (63 milyon 956 bin 399 Euro) olduğunu ifade etti.

Öte yandan Güllülü, eski Başkan Ali Ay'a alacakları için toplam 94 milyon liralık sıralı çek yazıldığını açıkladı.

Genel Kurul üyelerinin oylamasına sonucunda Bursaspor basketbol şubesinin faaliyetleri yeni kurulacak Bursaspor Basketbol Derneği'ne devredildi.