Loading...

BUSİAD’DAN TAM DESTEK

Bursa 22 Mart 2019 00:35
Videoyu Aç BUSİAD’DAN TAM DESTEK
A
a

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği üyeleri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, görev yaptığı 17 aylık süre içindeki çalışmalarını aktardı. BUSİAD üyeleri, Aktaş’a Bursa için yapacağı çalışmalarda tam destek vereceklerini belirtti.

Bursa’da gerçekleştirmeyi hedeflediği projelerini barkovizyon sunumuyla anlatan Başkan Aktaş, göreve geldiği andan itibaren, gece gündüz demeden yapılan değerlendirmelerin neticesinde kentin ihtiyaçlarını tespit ettiklerini ve en yoğun talebin ulaşım ile ilgili olduğunu söyledi. Adımları kısa, orta ve uzun vadede attıklarını belirten Aktaş, ilk etapta, akıllı kavşaklarla ulaşıma nefes aldırdıklarını söyledi…
 
“SINIRSIZ BÜTÇEMİZ YOK”
“Belediye sınırsız bütçesi olan bir kurum değildir’’ diyen Başkan Aktaş, ’Yap-işlet-devret’ler ve gelir ortaklığı yapıyorsunuz, arsa satıyorsunuz, imar uygulamaları yapıyorsunuz, belirli gelirler üretiyorsunuz ama belediyenin de bir bütçe sınırı var. Benim devraldığım tabloda da belirli sıkıntıların olduğu bir gerçek. Seçimlere 17 ay kala göreve geldim, elimde sihirli değnek yoktu. Önceliğimizi trafik ve ulaşıma verdik.” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat