Elif Kuş BEŞİK/Özel haber

 

“Büyükşehir’den Online Yarışma” Büyükşehir Belediyesi tarafından corona virüs tedbirleri süresince vatandaşların evden katılabileceği bir online yarışma hazırlandı.

 

Bursalı vatandaşların eğlenmesi, bilgilenmesi ve ödüller kazanması amacıyla düzenlenen yarışma 10 gün sürecek ve her gün 12.00 ve 20.00’de olmak üzere iki canlı yayın yapılacak. Her yarışma Bursa’yla ilgili 25 sorudan oluşacak ve soruları Bursa’nın ünlü isimleri soracak. Hafta başında başlayan ve yarışmanın ilk gün ünlüsü ise Bursalı tescilli Türkiye güzeli, Arka Sokakların Ezgi Komiseri Ela Yörüklü oldu.

 

Yarışmanın formatı gereği günün kazananlarına tablet, kitap seti, finali kazanan yarışmacıya ise cep telefonu hediye edilecek. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yarışmayı sosyal medya hesabından duyururken "Bu zor günlerde hijyene önem veriyor ve evde kalıyoruz. Evde kalmamız bilgiye uzak kalmamız anlamına gelmiyor. Sizler için çok eğlenceli ve bilgi dolu bir yarışma hazırladık. Detaylar ve katılmak için https://bursa.bel.tr/yarisma adresine tıklayınız" ifadelerini kullandı.