Bursa gibi iki üniversitesi olan bir sanayi kentinde CHP ne yapıp edip gençlere siyaset yaptırabilmeli; gençleri örgütleyip dinamizm kazanabilmeli.

Bursa gibi iki üniversitesi olan bir sanayi kentinde CHP ne yapıp edip gençlere siyaset yaptırabilmeli; gençleri örgütleyip dinamizm kazanabilmeli.

Şu da var tabii; ağır ekonomik koşullarda, yoğun işsizlik ortamında gençlerin siyaset yapması kolay değil. Para maalesef sol siyasette de belirleyici.

Gençler idealisttir, heyecanlıdır, ataktır; yani, CHP’nin ‘’gençler için nasıl cazibe merkezi olurum?’’sorusuna doğru yanıt vermesi lazım. CHP sol kimliğini sahiplendikçe gençlerle daha kolay buluşacaktır.

CHP gençleri kazanmadan Bursa’da seçim kazanamaz.

CAVİT KINALI İDDİALI

CHP Gençlik Kolları il kongresi yaklaşıyor. Başkanlık için üç aday var: Cavit Kınalı; Fatih Yalçın Yazıcı, Orkan Akyürek.

İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Yılmaz yaş nedeniyle tekrar aday değil.

CHP’nin Bursa’nın 17 ilçesinden 13‘ünde gençlik kolları bulunuyor.Sadece Kestel’de seçim yapılamadı;  il kongresinde 12 ilçenin delegeleri yer alacaklar.

****************

Cavit Kınalı22 Şubat cumartesi günü basın toplantısıyla adaylığını açıklamıştı.

Pazartesi günü Cavit Kınalı ile buluşup adaylığını konuştuk. Kınalı buluşmamıza kendisini destekleyen CHP Yıldırım Gençlik Kolları Başkanı Samet Kaya ile geldi.

****************

Bursa Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünde öğrenci olan Kınalı 14 yaşından bu yana siyasetin içinde, CHP’de şu an parti eğitmeni.

Taban siyasetinden gelen Cavit Kınalı; sempatik, lider kumaşı olan, karizmatik, samimi bir genç ve başkanlık için iddialı; ‘’ben her ilçeden oy alacak tek adayım’’ diyor.

Kınalı çalışkan, örgütçü bir isim.

SİYASETTE GENÇLERİN VAR OLMA VAKTİ

Aradan çekileyim sizi Kınalı ile baş başa bırakayım:

‘’Yolumuz dostluk, dayanışma ve yoldaşlık üzerine kurulu. Bursa'da güçlü bir gençlik örgütlenmesi kurmak, sahada aktif muhalefet yapmak için adayız.‘’

****************

 ‘’Eğitim gören, meslek sahibi olan her gencin bu ülkenin kurucu kadrosuna borcu olduğunu düşünüyoruz. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nden ve Bursa Nutku’ndan aldığımız feyz ile bu borcu ödememizin tam vaktidir!’’

****************

 ‘’İç örgütlenmeyi tamamlayacağız. Üyelerin bilgilerini güncelleyeceğiz. Meslek bilgisinin, kan grubunun yer aldığı, bir web tabanlı sistem kuracağız. Bu sistemde eylem, etkinlik, çalışmalara katılım takip edilebilecek. İşsiz gençlerimize veritabanı bilgileriyle iş bulma imkânı sağlanacak. Kan ihtiyacı gibi hayati ihtiyaçlara anlık ulaşılabilecek. 7/24 ulaşılabilir bir sistem kuracağız ve yönetim oluşturacağız.’’

****************

 ‘’İdeolojik ve siyasi eğitim kampları, çalıştayları yapılacak. Bölgelerdeki komitelerle; üye sayımızın az, siyasetin zor olduğu ilçelerimize destek olacağız.’’

****************

 ‘’İlk 5 yıl içerisinde daha çok genç belediye meclis üyesi; 10 yıl içerisinde ise daha çok genç milletvekili seçilmesini sağlayacağız.’’

****************

 ‘’Çalışan, itiraz eden, halkın yanında olan, her an ulaşılabilir bir gençlik örgütü inşa edeceğiz. Gençliğin birlik ve beraberlik içerisinde; hesapsız, kitapsızca ideolojik ve ilkesel siyaseti kurması gerekiyor. Ortak akıldan yanayız, bunu devam ettirirsek her şeyi değiştirebiliriz.’’

****************

 ‘’Vakit, hem parti içinde hem de yerel siyasette gençlerin var olma vaktidir.’’

****************

Tekrar edeyim: CHP gençleri kazanmadan Bursa’yı kazanamaz.

Bunun için de CHP sol kimliğini sahiplenmeli, liberal etkilerden uzak durmalı.

****************

Mustafa Kemal’le bitireyim:''Bütün ümidim gençliktedir.''