Loading...

Cepler delindi!..

Türkiye 30 Haziran 2019 08:01
Videoyu Aç Cepler delindi!..
A
a

Yerel seçimlerin ardından başlayan zam furyasında çay, şeker, motorine zam yapıldıktan sonra bir zam da elektriğe geldi. Doğalgaz fiyatlarına da yapılacak zammın yolda olduğu öğrenildi. Vatandaşların, ‘bu zamların altından nasıl kalkarım’ın hesaplarını yapmaya başladığı öğrenildi.

Şeker ve çay fiyatlarına da İstanbul seçimi sonrası yüzde 15 ila 16 oranlarında zam geldi. Türkşeker tarafından yapılan açıklamaya göre kristal şekerin fabrika çıkış fiyatı yüzde 16 artışla 3,57 lira oldu. ÇAYKUR da kuru çay fiyatında yükselen maliyetler nedeniyle yüzde 15 artışa gitti. Çay enflasyon sepetinin yüzde 0.48'ini şeker ise yüzde 0.32'sini oluşturuyor.
 
ELEKTRİK ZAMMI ŞOKE ETTİ
Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'nun (EPDK) geçtiğimiz hafta yaptığı toplantı neticesinde kamu ve özel sektör üretim şirketlerinin biriken maliyetlerinin tüketiciye yansıtılmasına karar verildi. Buna göre, 1 Temmuz'dan geçerli olmak üzere elektrik fiyatları konut, ticarethane ve sanayide ortalama yüzde 14.98 oranında artırıldı. Vatandaşlar yapılan bu zamlardan sonra kendilerini zor günlerin beklediğini belirttiler.
 
  
DOĞALGAZA ZAM YOLDA
Öte yandan doğalgaz fiyatlarını da belirleyen BOTAŞ’ın da 30 Haziran’a kadar 1 Temmuz’dan geçerli yeni tarifeleri belirlemesi gerekiyor. Şirketin doğalgaza, elektriğe yakında “çift haneli” zam yapma olasılığının var olduğu öğrenildi. Patır patır gelen zamların ardından vatandaşlar çaresiz beklemeye koyuldu. Başlarına yarın hangi ürünlere zam geleceğinden habersiz olan vatandaşlar, geçim şartlarının her geçen gün ağırlaştığından söz ediyorlar.
 
 
Kaynak : Engin Özkonuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat