Loading...

CHP Harmancık Belediye Başkan Adayı, “Eko turizmi geliştireceğiz”

Harmancık 31 Aralık 2018 14:23
Videoyu Aç CHP Harmancık Belediye Başkan Adayı, “Eko turizmi geliştireceğiz”
A
a

On TV Haber’de önceki akşam Reyhan Değirmenci Batut’un Türkiye Gündemi programına CHP Harmancık Belediye Başkan Adayı Ahmet Tufan konuk oldu. Reyhan Değirmenci Batut’un sunduğu programa konuk olan Tufan, yerel seçim üzerine değerlendirmelerde bulundu.

CHP Harmancık Belediye Başkan Adayı Ahmet Tufan, eko turizm projesini daha önce düşündüklerini ve yetkililerin bu projeyi yaptığını belirterek,  ilerideki süreçte bu projeyi geliştirmeyi hedeflediğini anlattı.
 
Tufan, “ Eko turizm geçmişte düşündüğümüz bir projeydi.  Kaymakamlık ve üniversite iş birliği ile gerçekleştirilmiş bir proje olup, daha sonra belediyeye devredilen bir projedir.  Güzel bir tesistir.  Bu projeyi daha da geliştirmeyi düşünüyoruz.  Şuanda Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla mevcut Belediye Başkanımızın girişimleriyle,  ilave olarak bungolov evler yapılmakta.  Biz de burayı daha da geliştirmek suretiyle turizme kazandıracağız.  Harmancık ilçesinin sesi konumuna getireceğiz. Bilmeyen kişiler için şöyle izah edeyim. Harmacık ilçesinde dede diye tabir ettiğimiz bir nokta.  Geliştirilmeye çok müsait.  Bizim projelerimizden bir tanesi de burayı geliştirmek. Devamında yaklaşık 1 kilometreye doğru ormanı ıslah etmek suretiyle,  o alanlarda piknik masası, yaşam alanları, tuvaletler, insanların her ihtiyacını karşılayabileceği piknik alanları yapmayı hedefliyoruz. Bursa’daki büyük firmaları bilgilendirmek suretiyle Harmancık ilçesinin de bir seçenek olduğunu  otoparkının da müsait olduğunu  onlara izah etmek suretiyle 1000-1500  kişilik grupları rahatlıkla ağırlayacak bir konuma kavuşturacağız” dedi.

Sunucu Reyhan Değirmenci Batut’un, 2018'i nasıl değerlendirmek isterseniz sorusuna  Tufan şöyle cevap verdi, 
 “2018 hepimizin bildiği gibi siyaseten Türkiye’de  seçimlerin olduğu,  sistemin değiştiği bir yıl oldu.  Önümüzdeki yerel seçimlerin de bir başlangıcı oldu.  İyisiyle/kötüsüyle, 2018’i  geçirdiğimiz, bir takım ekonomik sıkıntılarla beraber geride bıraktık. Hoş bir yıl olarak mazide anacağız” değerlendirmesinde bulundu.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat