Loading...

CHP’NİN NİLÜFER BELEDİYESİ İÇİN ADAYI KİM OLACAK?

Bursa 4 Ekim 2018 21:21
Videoyu Aç CHP’NİN NİLÜFER BELEDİYESİ İÇİN ADAYI KİM OLACAK?
A
a

Bursa siyasetinde gözler yerel yönetimlere çevrildi. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Nilüfer Belediyesi’ne hangi ismi aday göstereceği büyük merak konusu oldu.

MUSTAFA BOZBEY
Büyükşehir Belediyesi için de partililer tarafından gönüllerin adayı olan ve uzun yıllar Nilüfer Belediyesi’nde bileği bükülmeyen, CHP’nin Bursa’da başarı adına en istikrarlı ismi Mustafa Bozbey’in yerel seçimlerde yarışa Büyükşehir’den mi yoksa kalesi olan Nilüfer’den mi gireceği büyük merak konusu oldu.
LALE KARABIYIK
Siyasi kariyeri başarılarla dolu olan ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde çok önemli görevler üstlenen Bursa 1. Bölge Milletvekili Lale Karabıyık’ın bilgi ve birikimleriyle Nilüfer Belediyesi’ne aday gösterileceği parti tabanında konuşulmakta. CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı olarak dikkat çeken Karabıyık, bir adım önde.
 
İBRAHİM MART
Cumhuriyet Halk Partisi’nin donanımlı isimlerinden olan İbrahim Mart, aynı zamanda TMMO Makine Mühendisleri Odası Onur Kurulu üyesi. Partiye verdiği önemli hizmetlerle dikkat çeken Mart’ın partililer tarafından Nilüfer Belediyesi için aday gösterilebileceği konuşuluyor.
MERAL ALTUNTAŞ
Kuşkusuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bursa’da en dikkat çeken isimlerinden biri Meral Altuntaş. Bir dönem belediye meclis üyeliği görevini de üstlenen Altuntaş’ın özellikle kadın seçmenlerden alacağı destekle Nilüfer seçimlerinde etkin olabileceği partililer tarafından konuşulmakta.
KEMAL DEMİREL
21. dönem milletvekili olarak önemli çalışmalara imza atan CHP’nin renkli ve sevilen ismi Kemal Demirel, özellikle ses getiren muhalefetiyle taraflı, tarafsız tüm seçmenlerin gönlünde yer etmişti. Geçmişi başarılı çalışmalarla dolu olan Demirel’in yeni hedefi Nilüfer Belediyesi olabilir.
ÖZGÜR ERDURSUN
Başarılı Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, 24 Haziran seçimlerinde CHP’den milletvekili adayı olarak parti tabanından büyük destek görmüş bir isimdi. Özellikle emekliler için hazırladığı yasa teklifleri ile siyasi çalışmalarını sürdüren Erdursun, Nilüfer’de CHP’li seçmenlerin tercih edebileceği isim olarak öne çıkıyor.
CEYHUN İRGİL
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bursa’daki başarılı isimlerinden olan Ceyhun İrgil, 24 Haziran seçimlerinde aday olmazken, 25 ve 26. dönemlerde milletvekili olarak yaptığı hizmetlerle tüm Bursa’nın takdirini kazandı. İrgil’in ismi parti teşkilatında Nilüfer Belediyesi için geçmekte.
KAYIHAN PALA
Halk sağlığı konusundaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Kayıhan Pala, 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilen isimlerdendi. Milletvekili olarak Meclis’e girememesine karşın Prof. Pala, Bursa’da CHP’nin önemli bir kozu olacak. Özellikle Başkan Bozbey’in Büyükşehir’e aday olması halinde parti tabanının üzerinde uzlaştığı isimlerin başında Pala geliyor.
ORHAN SARIBAL
Cumhuriyet Halk Partisi Bursa 2. Bölge Milletvekili Orhan Sarıbal, parti tabanında büyük destek gören bir isim. Özellikle zirai alandaki sorunları irdeleyerek meclise pek çok soru önergesi götüren başarılı vekil Sarıbal’ın Nilüfer Belediyesi’nden aday olabileceği teşkilat içinde konuşulmakta.
ÖZGÜR ŞAHİN
"Şayet Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey yeniden aday olmaz ise ben CHP'nin Nilüfer Belediye Başkan adayı olmaya hazırım" diyerek parti tabanından da ciddi destek gören CHP İl Başkan Yardımcısı Özgür Şahin’in ismi bir adım öne çıkıyor.
MEHMET T.TANSAL
Cumhuriyet Halk Partisi Nilüfer İlçe Başkanlığı görevinde de bulunan Mehmet Turan Tansal ilçede güven duyulan bir isim olarak dikkat çekiyor. Gerek teşkilat yapısında üstlendiği görevler, gerekse ilçede yaptığı çalışmalar ile öne çıkan Mehmet Turan Tansal’a partililerin desteği de, güveni de tam.
ŞADİ ÖZDEMİR
CHP’nin Bursa’daki en kritik isimlerinden olan geçmiş dönemin  İl Başkanı Şadi Özdemir, yereldeki teşkilatlanmaya en hakim isimlerin de başında geliyor. Özdemir teşkilatın da desteğiyle Nilüfer Belediyesi’ne aday olabileceği konuşulmakta.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat