Geçtiğimiz hafta Yeni Marmara ailesi olarak , Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil’e, Osmangazi Belediyesi Soğanlı Kültür Merkezi’ndeki makamında nezaket ziyaretinde bulunduk.

Bülent Hamdi Cingil bilindiği gibi Yenişehir’in en genç belediye başkanıydı ve 13 yıl ilçesine hizmet etmişti.

Cingil gibi deneyimli, birikimli bir ismin başkan yardımcısı olması Osmangazi Belediye BaşkanıMustafa Dündar için büyük şans.

SOĞANLI KÜLTÜR MERKEZİ

Osmangazi Belediyesi Soğanlı Kültür Merkezine bu ilk gidişimdi; gayet güzel, işlevsel bir mekan.

Bünyesinde atölye salonları, idari ofisler, sosyal yardım birimi, spor salonu, ArGe ofisleri, fuaye alanı ve kafeteryalar bulunanSoğanlı Kültür Merkezi;bölgenin, Bursa'nın kültür,sanat ve etkinlik alanlarında birçok ihtiyacını karşılıyor.

CİNGİL’İN YENİ MARMARA’YA BAKIŞI

Sağ olsun Bülent Hamdi Cingil bizi mükemmel bir misafirperverlikle ağırladı.

Samimi, sıcak bir ortamda; güzel ikramlar eşliğinde;Yenişehir’den, Osmangazi’deki yatırımlarından konuşma olanağı bulduk. Bunları gazetemizde okuyabilirsiniz.

Gazetemizin Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Efe ile Yenişehir’den kadim dostlukları olan ve pek çok anıyı paylaşan Cingil’in; Yeni Marmara için şöyle bir değerlendirmesi oldu:

‘’Yeni Marmara Gazetesi, kurulduğu günden bu yana milletimizin haber alma özgürlüğünün en önemli teminatı olduğunu göstermiştir. Başta Orhan Efe olmak üzere yöneticilerini ve tüm mensuplarını tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum”.

******************
Bu güzel sözler bize moral ve çalışma şevki verdi.

Gazetecinin özgürlüğü halkın özgürlüğüdür. Gazetecilik gerçeğin mesleğidir ve gerçeklerin bir gün ortaya çıkma gibi bir huyu vardır.

İZLENİMLERİM

Cingil’le,daha önce,FOTOFEST’te rastlaşmış, sohbet etmiştik. Kendisine ilişkin olumlu izlenimler edinmiş, tanışmaktan memnuniyet duymuştum.

Hangi görüşten olursanız olun önce kişilik kalitesi ve liyakat önemli.

Bülent Hamdi Cingilolgun bir insan;güler yüzlü, eleştiriye açık, mütevazı, diyalogdan yana, liyakate önem veren biri.

Cingil,tecrübesini, birikimini; 862.516kişilik nüfusuyla, 71.400 hektar alanıyla; 136mahallesi, 8.802 sokak ve caddesiyle, Bursa’da sosyal hayatın, ekonominin merkezi olan; ülkemizdeki 56 ilden büyük Osmangazi’ye hizmet için kullanıyor.

******************
Farklı siyasi aidiyetler, ideolojik görüşler, yaşam tarzları içinde olabiliriz; ancak,Bursa için yapılan doğru işleri, yararlı yatırımları, Bursa’mız için fayda üretenleri ön yargısız biçimde takdir etmemiz gerek.

Ben bir Bursa sevdalısı olarak Bursa ölçeğinden bakıyorum yapılanlara.

Bursaiçin bir çivi çakanın dahi başımın üstünde yeri var.Bursa’dan çalanlara değil,Bursa’ya katanlara saygım büyük.

******************
Bülent Hamdi Cingil’e Bursa’ya hizmette başarılar diliyorum.