Ruhi BERBER/Özel haber

Corona tedbirleri kapsamında “Evde Kal” kampanyalarına teknolojik destek. Özel firmanın Bursa temsilciliğini yapan Hüsamettin Kul “Görme Engelli” vatandaşlar için uzaktan erişim sağlayarak “Evde Kal” kampanyasına en büyük desteği vermiş oldu.

Kul; “Evde Kal- Hayata Engelsiz Katıl” destek kampanyamız başladı. Dünyada ve Türkiye’de yaşadığımız küresel Covid-19 virüsü salgını nedeniyle yaşadığımız zorlu günlerde görme engelliler ve engelli bireylerimiz ve az gören öğrencilerimizin evlerinden EBA’ya bağlanarak uzaktan eğitimlerine tam erişebilmelerini, çalışanların işlerini evden yapabilmelerini ve yine tüm vatandaşlarımızın engelsiz şekilde bilgisayarın tüm olanaklarından faydalanarak dünyaya açılabilmelerini sağlamak amacıyla, vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları Jaws For Windows, ZoomText ve Fusion programlarımızı kendi bilgisayarlarında kullanabilmeleri için 30 Haziran 2020 tarihine kadar ücretsiz lisanslayarak kullanmalarını sağlamayı görev bildik.” dedi.

 

“Kısa Sürede Faaliyete Geçirdik”

 

Kul; “Hep Birlikte Biziz diyerek “EVDE KAL- HAYATA ENGELSİZ KATIL” kampanyası başlatmanın mutluluğu içerisindeyiz. Görme engelliler için JAWS for Windows, Az görenler için ZoomTEXT, her ikisine de ihtiyacı olanlar için de FUSION programlarını sitemiz üstünden başvuru yaparak edinebilir hale getirdik. Bu zamanlarda hep beraber erişilebilir sorunsuz aşma umuduyla, ülkemizin her köşesine yayılmasını umduğumuz ve istediğimiz “EVDE KAL- HAYATA ENGELSİZ KATIL” kampanyamıza yararlanmak için kampanya lotosu ile müracaat edebilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde gece gündüz demeden bu çalışmayı büyük bir heyecanla yapan ve destek veren takım arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” dedi