Loading...

Dikkat, yolda kalabilirsiniz!

Bursa 23 Haziran 2019 16:24
Videoyu Aç Dikkat, yolda kalabilirsiniz!
A
a

Burası Bursa! Sarı şeritlere dikkatli bakın Bursa'da kaldırımlarda görme engellilere kılavuzluk etmesi için yapılan sarı şeritlerin önünde ağaç, duvar gibi engellerin bulunması bazen de kaldırım bitmeden sarı şeritlerin bitmesi tepkilere yol açıyor.

Bursa'da her gün yürüdüğünüz kaldırımlardaki sarı şerit hiç dikkatinizi çekti mi? Engelli vatandaşların kentsel yaşamını kolaylaştıracak, şehri engelliler için daha ulaşılabilir hale getiren tırtıklı engelli kaldırımları, görme engelli vatandaşlara kılavuzluk ediyor. Kaldırımın kenarında yer alan şeritler tırtıklı yapısı sayesinde engelli vatandaşlara yolun gidişatını tarif ediyor.
 
ENGELLİ YOLU ENGELLERLE DOLU
 
Bursa'da, görme engelliler için yapılan sarı şeritlerin önündeki duvar ve ağaç gibi engellerin düşünülmeden mütehahit firma tarafından imalatların bitirilerek teslim edilmesine vatandaşlar isyan etti. Kaldırımlarda görme engelliler için çizilen sarı şeritlerin önünde ağaç, duvar gibi engellerin bulunması tepkilere yol açıyor. Çoğu noktada da yarım bırakılması da tepkilerin bir başka nedeni.
 
Kaynak : Ümmügülsüm Kul
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat