Hava Durumu

Nijerya Ziyareti Prens Harry ve Meghan Markle'a Kraliyet Tepkisi Getirdi

Kraliyet hayatına veda ederek ABD’de yeni bir yaşam kuran Prens Harry ve Meghan Markle'ın Nijerya ziyareti, Prens William ve Kral Charles'ın tepkisine yol açtı.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 21:46
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 21:46
Kaynak: HANDAN EFE
Nijerya Ziyareti Prens Harry ve Meghan Markle'a Kraliyet Tepkisi Getirdi

2020 yılında İngiltere'deki kraliyet görevlerinden ayrılarak ABD'ye taşınan Prens Harry ve Meghan Markle, geçtiğimiz haftalarda Nijerya'yı ziyaret etti. Kraliyetten ayrılmış olmalarına rağmen bu ziyareti gerçekleştiren çift, Birleşik Krallık'ta gündem oldu.

Kraliyet Tepkisi: "Kral ve Galler Prensi Küplere Bindi"

Kraliyet uzmanı yazar Tom Quinn, Prens William ve Kral Charles'ın bu geziden dolayı oldukça öfkeli olduğunu iddia etti. Quinn, "Resmi bir kraliyet ziyaretinden bekleyebileceğiniz her şey vardı: Resepsiyonlar, okullara, yardım kuruluşlarına, engellilere ve yaralı askerlere ziyaretler. Charles'ın hiç bu kadar sinirli görülmediği söyleniyor" dedi.

Kraliyet Kontrol Mücadelesi

Quinn, Meghan ve Harry'nin konuşmaları ve tavırlarının hala kraliyet üyeleri gibi davrandıkları izlenimini verdiğini belirtti. Quinn, "Meghan ve Harry, 'Görev başındaki kraliyet üyesi olmak için sizin izninize ihtiyacımız yok. Bunu istediğimiz zaman istediğimiz yerde kendi kurallarımızla gerçekleştiririz' diyor gibiydiler. William ve Charles ise bu durumu nasıl kontrol edeceklerini düşünüyorlar" diye ekledi.

Nijerya Ziyareti ve Tepkiler

Nijerya Genelkurmay Başkanı Christopher Musa'nın davetiyle Batı Afrika ülkesine giden çift, üç gün boyunca Nijerya'da ağırlandı. Birleşik Krallık basınına konuşan Dışişleri, İngiliz Milletler Topluluğu ve Kalkınma Bakanlığı kaynakları, bu ziyarette hükümetin hiçbir rol oynamadığını belirtti.

Prens Harry ve Meghan Markle'ın Nijerya ziyareti, resmi kraliyet görevleri olmadan gerçekleştirilmiş olsa da, kraliyet ailesinin diğer üyeleri arasında gerginliğe neden oldu. Ziyaretin yankıları, çiftin kraliyet ailesi ile olan ilişkilerinde yeni bir tartışma konusu yarattı.

Kaynak: HANDAN EFE

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.