Loading...

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliğinde Hayrettin Uçak Dönemi

Türkiye 17 Nisan 2018 10:07
Videoyu Aç Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliğinde Hayrettin Uçak Dönemi
A
a

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığına Hayrettin Uçak Seçildi. Hayrettin Uçak’In Hazırladığı Mavi Liste 144 Oyla Seçimi Kazanırken, 4 Yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini Sürdüren Rıza Seyyar’In Hazırladığı Sarı Liste İse 120 Oy Aldı.

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığına Hayrettin Uçak seçildi. Hayrettin Uçak’ın hazırladığı mavi liste 144 oyla seçimi kazanırken, 4 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Rıza Seyyar’ın hazırladığı sarı liste ise 120 oy aldı.
Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin olağan seçimli genel kurul toplantısı, Ege İhracatçı Birliklerinde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu genel kurulda ilk yarış Divan Başkanlığı için yaşandı. Divan Başkanlığına mavi liste Ege İhracatçı Birlikleri Geçmiş Dönem Koordinatör Başkanı Mustafa Türkmenoğlu’nu aday gösterirken, sarı liste Türkiye Kuru Meyve Sektör Kurulu Başkanı Osman Öz’ü aday çıkardı. Yapılan seçim sonucunda Divan Başkanlığı’na Mustafa Türkmenoğlu seçildi.
Genel Kurulda konuşan Hayrettin Uçak, çözüm odaklı bir yönetim sergileyeceklerini, bunu sektör temsilcileriyle birlikte gerçekleştireceklerini dile getirdi. “Manisa’dan Muğla’ya, Aydın’dan Denizli’ye, İzmir’den Balıkesir’e Egeli ihracatçılarımız bizim için çok değerli” diyen Uçak, “Üyelerimizin önerileri bizi bir adım öne götürecektir. Yönetimimizde ben değil biz olacağız. Çünkü bu birlik hepimizindir. Yönetim Kurulu olarak 2 ayda bir değişik illerde üyelerimizle istişare toplantıları yaparak önerileri alacağız, bu önerilerin takipçisi olacağız. Bu ulvi görev için çok ama çok heyecanlıyım” diye konuştu.
Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliğinde dört yıldır başkanlık yapan ve görevi Hayrettin Uçak’a devreden Rıza Seyyar ise “Asıl olan sektörümüzün sorunlarına çözüm üreten, birlikteliği koruyan ve ihracatın artırılması için çaba sarf eden yapıların oluşturulmasıdır. Ben de Hayrettin Bey gibi beni destekleyen, alın teri döken, koşturan, bütün arkadaşlarıma ayrıca genel kurula ilgi gösterip gelen ve oy kullanan herkese teşekkür ediyorum. Herkes için hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı ve Hayrettin Uçak’ı tebrik eden ilk isim oldu.
Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: “Hayrettin Uçak, Türkmen Türkmenoğlu, Emin Demirci, Murat Ödül, Mehmet Kırıcı, Martin Sanford, Mehmet Ata Özdemir, Hüseyin Vural Güleç, Cengiz Balık, Sıdık Demircan, Hasan Yılmaz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat