Bursalı kadınlar, matinede coştu. Ünlü DJ Elif Çakır’ın çaldığı şarkılarla eğlenen kadınlar pisti bir an bile boş bırakmadı.

Muhibbi Life Restaurant’ta Bursa manzarasına karşı yapılan matineye katılım oldukça yoğun oldu. Yemek yedikten sonra eğlenmeye ara vermeden devam ettiler. Kadınlar, Bursa manzarasına karşı tüm enerjisini döktüler. Oldukça eğlenceli geçen geceden tüm katılımcılar memnun ayrıldılar. Hareketli şarkılar ve oyun havaları eşliğinde eğlenen kadınlar, pistte coşarak doyasıya çiftetelli oynadı ve dans etti. Kadınlar Matinesi, 2020’nin Bursa’da gerçekleştirilen ilk kadınlar matinesi oldu. 
 

“Herkes mutlu ayrıldı”

Geceye Arnavutlular, Yörük anaları, Bursa’nın dağ köyleri, birçok iş sektörlerinden de katılım sağlandı. Bursa köylerine aitte birçok türkü ve yöresel havalar çalınıp oynandı.  Kadınları coşturan, Bursa’nın sevilen ünlü DJ’i Elif Çakır; “Aslen İstanbul doğumluyum ben, Bursa’ya gelin geldim. Ama sanki hep Bursalıymışım gibi, hep dağlıymışım gibi hissediyorum. Şimdiye kadar birçok düğüne katıldım. Kına gecelerinde yer aldım. Kadınlarla ilgili çoğu organizasyonda yeri geldi gönüllü de görev aldım. Ama gel gelelim bu gecenin tadı bu zamana kadar ki meslek hayatımın unutulmazlarının çok çok üstüne geçerek hafızamda asılı kaldı. Biz bu organizasyonu ‘Bu organizasyon’ ile birlikte gerçekleştirdik. Arkadaşım Neslihan Kaynak’ın da desteği ile çok güzel bir şey çıkardık ortaya. Bilinen üzere gittikçe zorlaşan hayat şartları, yaşam koşulları biz kadınlar üzerinde stresi her geçen gün artırıyor. Ayda bir gün de olsa bir araya gelip tanışmak, kaynaşmak, şarkılara eşlik etmek, dans ederek eğlenmek cidden rahatlatıyor. Mekan sahibi ve benimle birebir diyaloğa giren herkese, bu güzel gece de emeği geçen tüm vatandaşlara teşekkür ediyorum.   Gece de çekilişimiz de vardı buraya da sponsor olup destek veren, Aygün moda evi, Ceylin güzellik merkezi, Htc Home Hatice Kayır, Yetişenler AVM, Gülin Güzellik Merkezi, Dmt mobilya,Teksin AVM,Trend estetik ve güzellik merkezi,Visionlens optik ve desteklerini esirgemekten vazgeçmeyen tüm herkese minnettarım. Şimdiden Bursa’da ve civar bir çok köyünden teklifler gelmeye başladı bile. Aslında başarılı olmamın en büyük sırrı önce annemdir, sonra da benden desteğini hiç eksik etmeyen eşim, Bursa’nın sevilen radyocusu Süleyman Çakır  ve 4 kitabı olan babam Yakup Acar’dır.  İyi ki böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. İnsanlar güler yüzü seviyor, emek görmek istiyor, sevecenlik istiyor, layıklık istiyor. Somurtkan ve çemkiren insanlar olmak kimseye bir şey kazandırmaz. Mutlu olmak istiyorsak iyi düşünmemiz lazım, işimizi sevip layığıyla yapmak mutluluktur buna inanıyorum. Çok şükür geceyi en iyi şekilde bitirdik. Hafızalarda güzel kaldığımı iliklerime kadar hissettim.  Herkes bu geceden mutlu ayrıldı. “