.“MHP Osmangazi’den esnafa suni nefes!” Seyfi Seyfioğlu’nun MHP Osmangazi İlçe Başkanlığına gelmesi ile birlikte sosyal dayanışmaya arttıran projelere hız verildi.

Elif Kuş BEŞİK/Özel haber

Bunlardan biri 2020’nin ilk sabah ezanı ile start aldı. MHP Osmangazi İlçe Başkanı Seyfi Seyfioğlu ve Yönetimi; ilçe esnafının ilk siftahını yaparak farkını ortaya koydu. İstanbul’da bir süre önce ortaya çıkan halk arasında Robin Hood ismi verilen hayırsever vatandaşının mahallelere giderek vatandaşlara yardım etmesinin etkisinin devam ettiği ve gündemdeki yerini koruduğu günlerde MHP Osmangazi’nin duyarlılığı 2020’nin ilk iş gününe damga vurdu.

 

İlk siftah bizden

Konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede Seyfioğlu; “MHP Osmangazi İlçe Teşkilatı olarak; Osmangazi ilçemizde bulunan tüm esnaflarımıza 2020 yılın ilk siftahı bizden olsun dedik. Yeri geldi dükkanınıza uğrayan bir düşküne yardım ettiniz. Zaman oldu bir garibanı doyurarak dini ve sosyal sorumluluğunuzu yerine getirdiniz. Kimi zaman zor durumda olan esnaf arkadaşlarınızın alım satım işlerine katkıda bulundunuz. Kimi zaman onlar da size yardımcı oldu. Birbirinizin sevincine ortak olurken bazen de birlikte üzüldünüz. Gün geldi bereketli kazançlar elde ettiniz. Gün geldi siftahsız kepenk indirdiniz. Siftah, güne başlangıçtır. İstedik ki; sürekli birbiriyle dayanışma halinde olan esnafımızın 2020 yılının ilk siftahı bizden olsun. Allah, helal ve bereketli kazançlar nasip etsin. MHP Osmangazi İlçe Teşkilatı olarak “Ahilik” yolundan ayrılmayan, helal rızık için alın teri döken tüm esnaf ve sanatkarlarımızın yanındayız.” dedi.