Nagehan ÇALIŞKAN/Özel haber

“İYİ İnsanlar Gemlik için çalışıyor.” İYİ Parti Gemlik Teşkilatı, ilçenin sorunlarını çözmek için 7/24 mesaisini harcıyor.

Gemlik Belediyesinde 2 meclis üyesi ile temsil edilen İYİ Parti son günler verdikleri önergeler ile sorunların çözümünde aktif rol alıyor. İYİ Parti Gemlik ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Oğuz Hançer ilçenin sorunlarını Büyükşehir’e taşırken, Gemlik Meclis Üyesi Sedat Akkuş’ta Gemlik Belediyesinin 2020 yatırımlarında hemşerilerinin daha fazla faydalanabilmeleri için mücadelesini sürdürüyor.

“Maddi durum belli”

Akkuş; Şubat 2020 Olağan Oturumunda, ilçenin belediye bünyesinde bulunan ama geçen yıl sadece 17 kez kiralanan düğün salonunun daha aktif ve vatandaşın farklı amaçlar içinde kullanılması ile mülkiyeti Büyükşehir’de olan bölge parkının kullanım hakkının Gemlik Belediyesinin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne geçebilmesini sağlamak için önerge verdi. Akkuş, önergesinde; “  Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar ve genç işsizlik oranının son yılların en yüksek seviyesinde bulunması, evlilik masrafları ve düğün salonu fiyatlarının çok yüksek olması evlilik planı yapmakta olan gençlerimizin psikolojilerini ve ilişkilerini olumsuz yönde etkilediği kanaatinden yola çıkarak; Şehit ve gazi çocuklarına dul, yetim ve engelli ailelerine, işsizlere ve evlenecek çiftlerin yalnızca birinin askeri ücretle çalışıyor olduğu durumlarda belediyemiz bünyesinde bulunan Ömer Halisdemir ek hizmet binasındaki düğün salonu ve bölge parkı içerisindeki kafeterya salonumuzu düğün-sünnet-kına-nişan gibi organizasyonlar için Gemlik halkına ücretsiz yapılmasını İYİ Gurubu olarak talep ediyoruz.” İfadelerini kullandı. Önerge görüşülmek üzere komisyona sevk edildi.