Loading...

Gemlik’te toplu konut hamlesi

Bursa 11 Mayıs 2018 03:56
Videoyu Aç Gemlik’te toplu konut hamlesi
A
a

Deprem tehlikesinde olan bölgelerin dönüşümü ve vatandaşların daha sağlam zeminli binalarda yaşaması için yapılan 1400 konutlu projenin 4. etap 2. bölümünün ihalesi 25 Mayıs’ta yapılacak.

Gemlik Belediyesi tarafından hayata geçirilen Cihatlı Mahallesi Toplu Konut Projeleri kapsamında tüm etap uygulama projeleri, belediye bünyesinde oluşturulan proje etüt birimi tarafından hazırlandı ve gerekli ihale süreçleri de tamamlandı. Yapılacak olan projelerde ise arazi aplikasyonları yapıldı ve binalar yükselmeye başladı. Projeler 7 etapta ihale edilerek etap bitimlerinde mal sahiplerine teslim edilecek. Engürücük’te de 5 ayrı bloktan oluşan 2+1 ve 3+1 dairelerin ihaleleri Mayıs ayında gerçekleşecek.

HİZMET ATAĞI BAŞLADI
Önümüzdeki günlerde ilk yerleşmelerin başlayacağı bölgeye şimdiden hizmet atağına da başlandı. Mart ayında temeli atılan Arif Nihat Asya İlkokulu inşaatının 3 katı bitti. Üst katı kafeterya olarak kullanılacak Aile Sağlık Merkezi’nin inşaatı son hız devam ediyor.  İnşaatların bitmesinin ardından bölgenin eğitim ve sağlık alanındaki ihtiyaçları büyük ölçüde karşılanmış olacak. Ayrıca Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yeni yapılacak toplu konutların yolları da hazırlanıyor.  
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat