Özel Röportaj / Batuhan Ersek

Yeniden Refah Partisi Kestel Gençlik Kolları Başkanı Utku Coşkunova, Türkiye’nin en genç başkanı olmanın hissettirdiği duyguları anlattı ve Kestel’deki Parti çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Türkiye'nin eski başbakanlarından merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Fatih Erbakan öncülüğünde 2018'de kurulan ve Milli Görüş ilkesini benimseyen Yeniden Refah Partisi gençlere kapılarını sonuna kadar açtı. Yeniden Refah Parti Kestel İlçe Teşkilatı’nın düzenlendiği yönetim toplasında 2001 Doğumlu Utku Coşkunova Gençlik Kolları Başkanı olarak atanmasıyla Türkiye’nin en genç başkanı oldu. Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın “Heyecan, heyecan, heyecan” sözünü hatırlatan Genç Başkan Coşkunova, verilen görevin kendisinde hissettirdiği duyguları aktardı.

1.Türkiye’nin en genç başkanı oldunuz bunun sizde hissettirdiği duygular nelerdir?

 Elbette ilk önce çok zorlanacağımı düşündüm ve içimi bir korku kaplamıştı. Ancak şu an arkamda manevi bir gücün olduğunu hissediyorum ve Erbakan Hocamızın ve Fatih Erbakan Başkanımızın konuşmalarını dinledikçe motive oluyorum. Erbakan hocamızın da dediği gibi “Heyecan, heyecan, heyecan” hissediyorum. Elhamdülillah tabi bu süreçte destek de çok önemli ve en büyük desteği veren başta sayın ilçe başkanımız Yakup Acar olmak üzere teşekkür bütün dostlarıma teşekkür ederim.

2. Milli Görüş Hareketiyle tanışmanız nasıl oldu?

Milli Görüşle tanışmam şans eseri oldu. Aslında partimize üye olmadan önce kendisini şahsen sevdiğim bir ağabeyim vardı. Onun aracılığı ile üye oldum iyi ki de bu kutlu davaya katılmışım ve Dr. Fatih Erbakan Başkanımızın önderliğinde bütün milli görüşçü kardeşlerim ve abilerimle birlikte yol yürümek bana nasip oldu.

3. Kestel’deki mevcut teşkilatlanmanız hakkında bilgi verir misiniz?

Kestel’deki teşkilatımız yarın seçim olacakmış gibi çalışıyor ve seçime hazır. Tabi biz milli görüşçü teşkilatlar halkımızın sadece seçim zamanı değil geçim zamanı da yanındayız.

4.İlçedeki çalışmalarınız ne durumda?

Covid-19 virüsü öncesi ilçe başkanlığımız ile birlikte köy ve mahalle ziyaretlerinin yanı sıra stant çalışmaları yapıyorduk. Tabi Covid-19 virüsünde de 275 maske dağıtımı gerçekleştirdik. Ayrıca 45-50 ailemize de erzak paketi dağıtımı yaptık.

5. Genç yaşta size böyle bir görev nasip oldu. Peki gelecekte siyasetteki hedefleriniz nelerdir? Siyasette ileri bir hedefim yok. Bizlerde şu anlayış vardır; görev istenmez verilir. Bu düstur ile ilerliyoruz ve ilerleyeceğiz. İleriki zamanda başka bir görev verilirse onu yaparız verilmezse bulunduğumuz görevde halkımızın yanında olmaya devam ederiz.