Loading...

Giresun’Da Sağanak Yağış Sonrası Hastaneyi Su Bastı

Türkiye 20 Haziran 2018 19:42
Videoyu Aç Giresun’Da Sağanak Yağış Sonrası Hastaneyi Su Bastı
A
a

Giresun'un Şebinkarahisar İlçesinde Etkili Olan Dolu Ve Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi. İlçe Devlet Hastanesi'nde Su Baskını Meydana Gelirken, Dereye Dönen Caddelerde, Vatandaşlar Dükkanlarına Su Girmemesi İçin Çaba Gösterdi. Sağanak Yağmurla Yağan Dolu Nedeniyle İlçenin Önemli Geçim Kaynaklarından Olan Dut Ağaçları Da Büyük Zarar Gördü.

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde etkili olan dolu ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. İlçe Devlet Hastanesi’nde su baskını meydana gelirken, dereye dönen caddelerde, vatandaşlar dükkanlarına su girmemesi için çaba gösterdi. Sağanak yağmurla yağan dolu nedeniyle ilçenin önemli geçim kaynaklarından olan dut ağaçları da büyük zarar gördü.
Şebinkarahisar ilçesinde öğleden sonra etkili olan ve 30 dakika boyunca sağanak şeklinde yağan yağmur, kent merkezinde su baskınlarına yol açtı. Giriş katlarda bulunan bazı iş yerlerini su basarken, Şebinkarahisar Devlet Hastanesi de sağanak yağmurdan etkilendi. Giriş katı yağmur sularıyla dolan devlet hastanesinde, su tahliye işlemi de hastane personeli ve doktorlar tarafından yapıldı. Birçok cihazın ise zarar gördüğü öğrenildi.
Öte yandan, yağmur sonrasında ilçenin en işlek caddesi olan Halil Rıfat Paşa Caddesi’nde su seviyesinin yükselmesiyle birlikte iş yeri sahipleri de suyun dükkanlarına girmemesi için dükkanlarının önünde adeta nöbet tuttu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat