Loading...

Gözede, sahipsiz değil!

Bursa 29 Ekim 2019 09:11
Videoyu Aç Gözede, sahipsiz değil!
A
a

Kestel’in Gözede Mahallesi yıllardır yaşadığı sıkıntıları söyleyecek ve çözecek bir muhatap sonunda buldu. Mahalleliler, 6 aydır muhtarlık görevinde yer alan Halit Karataş’tan oldukça memnun.

Elif KUŞ BEŞİK/ Özel Haber

Kestel Gözede mahallesi daha çok  köy iken, bir çok sıkıntısı vardı. Tabiri caizse kim kime dum duma bir köy vaziyetindeydi. Vatandaşların sesini bir Allah’ın kulu ne yazık ki duymuyordu. Yaklaşık 6 aydır görevde olan Karataş akıllarda ki ‘Bu köy sahipsiz mi?’ sorusunu yok etmek için var gücüyle çalıştı. Çalışmaya da devam ediyor.  Mahalle sakinlerinin sesine ses olan, her sıkıntıyı benimseyen Muhtar Halit Karataş, İnişdibi mevkiinde ki hendek gibi yollarla ilgili çalışmaların olduğunu, elinden gelenin fazlasını vererek çalıştığını söyledi.  

Gözede’ye giriş yapıldıktan sonra köye çıkana kadar insanın önüne bir sürü çukurlar çıkıyor. Resmen hendekleşmiş halde yollar. Bu konuda çalışmaların olduğunu söyleyen Muhtar Halit Karataş; “Yollarla ilgili tabi ki çalışmamız var daha bir ay olmuştur yama yapıldı o hendek gibi çukurlara. Ancak  o bölge tamamen köye kadar sıcak asfalt yapılması gerekiyor bunun içinde elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz ilgili yerlerde dilekçelerimiz mevcut emin olun biz herkesten  daha çok istiyoruz . 6 aydır muhtarlıktayım. 6 aydır da dur durak bilmeden çalışıyoruz. Hemen hemen çoğu arazi yollarında, kamyonlar silindirler çalışıyor. Aylardır bu çalışmaların peşine koşturuyorum. Arazi yollarında sıkıntımız olmaması lazım. Diğer tarafta barajın sulama boruları, yeni yapılacak göletin sulama hat boruları döşendi. Gece gündüz demeden çalışıyoruz ancak, inşallah sözler tutulur köyümüz için de en güzeli en iyisini istiyoruz. Kimse önümüze taş koymasın.  Ocak Şubat gibi ihaleye verilecek bir projemiz var. Gölet projesi. BUSKİ müdürümüz ile de sık sık görüşüyoruz. Sağ olsun Davut Gürkan’da bize destek veriyor. Dört bir yandan çalışıyoruz projelerimizin de arkasındayız. Tek tek gerçekleştireceğiz hepsini.  ” Dedi. 

BİZDE SIKINTI YOK 

Türkiye’nin geneli Bursa’nın hemen hemen tamamında kuraklık olmasına rağmen, kendilerinde su sıkıntısının hiç olmadığını söyleyen Karataş; “Kuraklığa rağmen biz  su sıkıntısı hiç çekmiyoruz. Eskiden insanlar tarlalarına su veremediler bu tarz sıkıntılar oldu ama çok şükür çözüldü şuan. Bizzat kendim , bu sularla ilgili yapılacak tüm çalışmalarda yer aldım. Kuraklık hakim olsa da biz su sıkıntısı çekmiyoruz. Eskiden sıra veriliyordu, kağıt yazılıyordu sulara. Bu sene onu bile yapmadık yaptırmadık. İçme suyunda da sıkıntımız yok. Bir de depo yapılacak, ancak müteahhit biraz daha beklememiz gerektiğini söyledi. Yıl sonundan sonra, ilk hedef depo açısından Gözede Mahallesi olacağını söylediler. İnşallah bakalım bekliyoruz. Güzel şeyler olacak.  ” Dedi. 4 KAMERA MEVCUT 

Daha önceden dolandırıcılıkla ilgili vatandaşların bazı sıkıntılar yaşadığını söyleyen Muhtar Halit Karataş, “Köylülerimizin bir kaçının başına gün aşırı dolandırıcılıkla ilgili bir kötü durum gelmişti. Köyde kameramız yoktu. Köye giriş çıkışları göremiyorduk. Haliyle başımıza bir olay geldiğinde de kanıtlanamıyor veya çözülemiyor. Şimdi güzel oldu. Köyün girişinde, merkezinde, ve iki diğer yerde kameralarımız mevcut. Tam 4 tane kameramız var. Bilinsin ki bu köy sahipsiz değil.  Halit Karataş bu köy için güzel şeyler yapmaya, başarmaya her daim hazır. İstiyoruz ki çok iyi şekilde duyulsun mahallemiz. İnşallah bunu başarabilirsek Gözede’ miz daha da güzelleşecek. Ve vazgeçilmez bir hal haline gelecektir.” Şeklinde konuştu.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat