Loading...

GÜLKADER Derneği kapanıyor

Bursa 8 Aralık 2018 14:48
Videoyu Aç GÜLKADER Derneği kapanıyor
A
a

Eğitim kapsamında seminer ve konferanslar düzenleyerek binlerce insana ulaşmayı başaran GülKader Derneği, sivil toplum faaliyetlerinde yeni bir reforma gideceği için derneği kapattığını duyurdu.

Ördekli Kültür merkezinde gerçekleştirilen programda GülKader Derneğinin Başkanı Songül Çelik'in duyuru konuşması şöyle;
 
Osmangazi Halk Eğitim Merkezi'nin destekleri ile İngilizce kursu, plates kursu, işaret dili kursu ve  650 suriyeli muhacır kadınlarımıza Türkçe konuşma kursları akabinde beş ayrı alanda el sanatları, ahşap boyama, cam boyama, filografi, oya ve panç işleme kursları vererek, kadınlarımızı el becerilerinin gelişimine katkıda bulunduk.

Sosyal sorumluluk alanında Müge Anlı'nın başlattığı sevgi izi uygulamasını iki grup Elazığ şubemizde beş
grup Bursa merkez olmak üzere bin civarında çocuğumuza uyguladık.

Her ay bir huzurevi kapsamında, B.B.Belediyesi Huzurevi, A.O.S.Huzurevi, İnegöl Huzurevi ve Yenişehir huzur evlerinde programlar düzenleyerek, yaşlılarımızın hem gönüllerini hem dualarını alarak gücümüze güç kattık.
İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı tespit ederek, alan el ile veren eli buluşturup köprü vazifesi yaptık. Dertleri ile dertlendik. Yüreklerine dokunduğumuz binlerce aileye ulaştık. Her bayram çocuklarımızın yüzlerinin gülmesine vesile olduk. Kıyafet, gıda, ev eşyası ve zaman zaman özel durumlarında da yanlarında olarak maddi ve manevi desteklerimizle yeniden ayakları üzerinde durmalarına vesile olduk. Mülteci din kardeşlerimiz için yapılan yardım kampanyalarına destek verdik. Elazığ şubemiz tarafından kurban ve maddi destekleri bizzat ulaştırdık. Aldığımız dualarla gücümüze güç kattık.

Edirne, Konya, İstanbul, Çanakkale, Afyon, Kütahya ve İzmir kültür turları kapsamında  gençlerimiz, kadınlarımız ve ailelerimizle birlikte, ülkemizin tarihi ve manevi güzelliklerini görmek ve gelecek nesillere aktaracakları kültür geziler düzenledik.

Gülkader kurulduğu günden bugüne kadar, toplumun tamamını kucaklayan ve her kesimine hizmet etmeyi şiarı edinen bir sivil toplum kuruluşu olmuştur. Hizmetlerini amatör ruhla gerçekleştiren, bugün burada bir virgül koyarak amatör kabuğundan sıyrılmak ve daha profesyonel bir oluşumla yeniden hizmetlerimize devam edeceğimizi belirtmek isterim.

2014 Mayıs ayından 2019' a adım atacağımız bu güne kadar, emeği geçen tüm yol arkadaşlarım başta olmak üzere, çalışmalarımızda destek veren kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum camiasına ve bu güne kadar bizlere bilgisi ile ufkumuzu açan, gerek maddi gerekse manevi desteklerini esirgemeyen dostlarımıza, arkadaşlarımıza, basın mensubu camiasına, en önemlisi tüm bu çalışmalarımızda bizlere gönül veren, inanarak samimiyet gösteren Gül Kaderin  güllerine şahsım ve yönetimim adına teşekkür eder, saygı sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.

 
Kaynak : Pınar AYDIN
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat