AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) belli oldu. MKYK'da Bursa'dan Milletvekili Efkan Ala ve Eski İl Başkanı Ayhan Salman da yer aldı.

AK Parti'nin A Takımı belli oldu! 

AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) belli oldu. MKYK'da Bursa'dan Milletvekili Efkan Ala ve Eski İl Başkanı Ayhan Salman da yer aldı.

MERKEZ KARAR VE YÖNETİM KURULU ASİL ÜYE ADAYLARI

1 ABDURRAHİM FIRAT

2 ABDURRAHMAN KURT

3 AHMET BÜYÜKGÜMÜŞ

4 AHMET GÜNDOĞDU

5 AHMET SAMİ CEYLAN

6 ALAATTİN PARLAK

7 ALİ İHSAN YAVUZ

8 AYHAN SALMAN

9 AYŞE BÖHÜRLER

10 BAYRAM ŞENOCAK

11 BEHİYE EKER

12 BEKİR BOZDAĞ

13 BELGİN UYGUR

14 BİNALİ YILDIRIM

15 BURHAN KAYATÜRK

16 BURHAN SAKALLI

17 BÜLENT TÜFENKCİ

18 BÜŞRA PAKER

19 CEM ŞAHİN

20 CÜNEYT YÜKSEL

21 CİĞDEM KARAASLAN

22 DERYA YANIK

23 EFKAN ALA

24 EMİNE ZEYBEK

25 EMRE ETE

26 ERKAN KANDEMİR

27 FATİH ŞAHİN

28 FATMA AKSAL

29 FATMA BETÜL SAYAN KAYA

30 FATMA GÖLDEMET SARI

31 HACI BAYRAM TÜRKOĞLU

32 HALUK İPEK

33 HAMZA DAĞ

34 HASAN SERT

35 HAYATİ YAZICI

36 İBRAHİM HALİL YILDIZ

37 İSA SİNAN GÖKTAŞ

38 İSMAİL CENK DİLBEROĞLU

39 JÜLİDE SARIEROĞLU

40 LEYLA ŞAHİN USTA

41 LÜTFİYE SELVA ÇAM

42 MEHMET ALİ ZENGİN

43 MEHMET KASIM GÖLPINAR

44 MEHMET NİL HIDIR

45 MEHMET ÖZHASEKİ

46 MENDERES TÜREL

47 METİN BULUT

48 METİN KÜLÜNK

49 METİN TARHAN

50 MURAT BAYBATUR

51 MUSTAFA KÖSE

52 MUSTAFA SEN

53 MUSTAFA YEL

54 MÜCAHİT BİRİNCİ

55 NUMAN KURTULMUŞ

56 NURCAN DALBUDAK

57 NURETTİN CANİKLİ

58 ORHAN MİROĞLU

59 ÖMER ÇELİK

60 ÖMER İLERİ

61 ÖZLEM ZENGİN

62 ÖZNUR ÇALIK

63 RESUL KURT

64 SEDA SARIBAŞ

65 SEVAN SIVACIOĞLU

66 SEVGİ YİĞİT

67 SUMRU ALTUĞ

68 SUNAY KARAMIK

69 ŞAMİL TAYYAR

70 ŞAZİYE GÜNDÜZ

71 ŞEBNEM KOÇAKELÇİ

72 TAHİR AKYÜREK

73 TUBA VURAL ÇOKAL

74 TURK İSLAM KARAKOÇ

75 VEDAT DEMİRÖZ

YEDEK ÜYE ADAYLARI

1 TAMER AKKAL

2 MÜCAHİT YANILMAZ

3 AZMİ EKİNCİ

4 HİKMET AYAR

5 KORKMAZ KARACA

6 AHMET BİLAL KIYMAZ

7 VİLDAN POLAT

8 HALİSE ÇİFTÇİ

9 ARZU SİLİN GÜNAYDIN

10 DAVUT COŞKUN SİVİLOĞLU

11 IŞIL KURNAZ BALTACI

12 EMRE ÇALIŞKAN

13 MELEK ŞİMŞEK

14 MURAT ÇİÇEK

15 EMRE CEMİL AYVALI

16 SÜMEYYE BOZKURT

17 EYÜP GÖKHAN ÖZEKİN

18 FATİH ÇİFTÇİ

19 ALİ ARİF ÖZZEYBEK

20 M. BELMA ERDOĞAN

21 NAZAN AYTOP

22 NESLİHAN CENK

23 NESRİN ULEMA

24 SERPİL YILMAZ

25 SEVDE SENA DAĞU

26 TUBA KÖKSAL

27 AİŞE NUR NACAR

28 MEHMET KARABAY

29 HARUN ARMAĞAN

30 KURTCAN ÇELEBİ

31 AYŞE GÜLİZ YILMAN

32 MEHMET UMUR

33 SEVKİ ŞAR

34 M. FATİH GÖK

35 AHMET FETHAN BAYKOÇ

MERKEZ DİSİPLİN KURULU

ASİL ÜYE ADAYLARI

1 AHMET AYDIN

2 ABDULKADİR ÖZEL

3 NEVZAT SATIROĞLU

4 ALİ ÖZKAYA

5 AHMET MÜCAHİT ARINÇ

6 ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU BAN

7 ZEYNEP YILDIZ

8 SERKAN BAYRAM

9 ÇİĞDEM KONCAGÜL

10 İFFET POLAT

11 BETÜL ALTUNSOY YANILMAZ

12 FATMA ÖNCÜ

13 MEHMET SARI

14 MURAT ALPARSLAN

15 ZAHİR SOĞANDA

YEDEK ÜYE ADAYLARI

1 ABDÜLMECİT TARHAN

2 ABBAS AYDIN

3 FATİH UYAR

4 SERHAT KARADEMİR

5 VAHİT ATALAN

GENEL MERKEZ PARTİ İÇİ DEMOKRASİ HAKEM KURULU

ASİL ÜYE ADAYLARI

1 YALÇIN AKDOĞAN

2 ZEYİD ASLAN

3 YAŞAR BAHÇECİ

YEDEK ÜYE ADAYLARI

1 ALİM TUNÇ

2 NECİP FİLİZ

SİYASİ ERDEM VE ETİK KURULU

ASİL ÜYE ADAYLARI

1 KEMALETTİN AYDIN

2 ŞÜKRÜ AYALAN

3 HÜSEYİN ÖZBAKIR

4 CENGİZ AYDOĞDU

5 SERAP YAHŞİ YAŞAR

YEDEK ÜYE ADAYLARI

1 FEYZİ SEVGİLİ

2 ZÜLFİYE FÜSUN KÜMET