Hava Durumu

Bakan Özhaseki: İzmir'de 21 Fay Hattı 6'nın Üzerinde Şiddetle Patlayabilir

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İzmir'i ziyaret ederek, bölgedeki deprem riskine dikkat çekti.

Haber Giriş Tarihi: 07.03.2024 19:37
Haber Güncellenme Tarihi: 07.03.2024 19:37
Kaynak: İHA
Bakan Özhaseki: İzmir'de 21 Fay Hattı 6'nın Üzerinde Şiddetle Patlayabilir

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İzmir'i ziyaret ederek, bölgedeki deprem riskine dikkat çekti. Özhaseki, İzmir'de tam 21 fay hattının 6'nın üzerinde şiddetle deprem üretebileceğini belirtti ve kentsel dönüşümün önemine vurgu yaptı.

Bakan Özhaseki, "İzmir'i göz ardı edemeyiz. İzmir’de tam 21 tane 6’nın üzerinde şiddette deprem üretebilecek fay hattı var. Nerelerde, hangi saatte, hangi tarihte, ne zaman patlar bilemiyoruz. Bir an önce konutlarımızı, iş yerlerimizi depreme hazır hale getirmemiz lazım. Bir an önce kentsel dönüşüme başlamak lazım" dedi.

Bakan Özhaseki'nin Gültepe Mahallesi'nde gerçekleştirdiği konuşmada, deprem riskine vurgu yaparak, İzmir'deki 21 fay hattının potansiyel tehlikesine dikkat çekti. Ayrıca, mahallenin kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğunu belirtti.

Özhaseki, geçmişte yaşanan depremlere de değinerek, siyaset üstü bir durum olduğunu vurguladı ve deprem felaketlerine karşı tüm belediyelerin iş birliği yapması gerektiğini ifade etti.

Ayrıca, Bakan Özhaseki'nin konuşmasında, İzmir'deki kentsel dönüşüm sürecinin hızlandırılması ve depreme dayanıklı konutların inşa edilmesi gerekliliği üzerinde duruldu. Özhaseki, bu konuda hükümetin ve yerel yönetimlerin gereken adımları atmaya hazır olduğunu belirtti.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.