Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, husumetlisiyle karşılaştığı sokakta tabancayla ateş açarak, 2 kişiyi yaralayan tutuklu M.A.Ç. (18) hakkında düzenlenen iddianame, Kocaeli 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

İddianameye göre, husumetlisi Y.P.'ye doğru ateş ettiği sırada "Senin kanın bana helaldir" diye bağıran M.A.Ç., 59 yıl hapis istemiyle yargılanacak. Olay, 18 Nisan'da, Kuzey Mahallesi Ağadere Caddesi'nde meydana geldi. Yanında E.Ç. ve İ.Ç. olan husumetlisi Y.P. ile karşılaşan M.A.Ç., tabancayla 3'üne doğru ateş açınca alışveriş yapan E.G ve M.A.Yyaraladı. Kaçarken polis tarafından yakalanan ve olay tarihinde 17 yaşında olan M.A.Ç., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Olayla ilgili cumhuriyet savcısı tarafından hazırlanan iddianame, Kocaeli 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

KÜFREDİP "SENİN KANIN BANA HELALDİR" DEMİŞ

İddianamede; olay günü M.A.Ç.'nin, daha önce ağabeyi F.Ç.'yi silahla amcasının oğlu A.Ç.'yi ise bıçakla yaralayan Y.P. ile sokakta karşılaştığı ve yanındakilere de bu olaylar nedeniyle kin güttüğü, tabancayla Y.P. ve yanındaki E.Ç. ile İ.Ç.'ye doğru ateş etmeye başladığı belirtildi. M.A.Ç.'nin, ateş ettiği sırada Y.P.'ye yönelik ağza alınmayacak küfürler ettiği ve "Senin kanın bana helaldir" diye bağırdığı bilgisine de yer verildi. 

59 YIL HAPİS TALEBİ

Cumhuriyet savcısı, M.A.Ç.'nin Y.P.'ye yönelik 'hakaret', 'silahla tehdit', 'kan gütme saikiyle öldürmeye teşebbüs'; Y.P.'nin yanındaki E.Ç. ve İ.Ç.'ye yönelik 'olası kastla öldürmeye teşebbüs', yaralanan E.G ve M.A.Y yönelik ise 'olası kastla silahla yaralama' suçlarını işlediğinin sabit olduğunu belirterek toplam 59 yıl hapis cezası verilmesini istedi.

DHA