Hava Durumu

YÖK ve SSB İş Birliği ile "Savunma Sanayii 101 ve 401" Dersleri Başladı

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ve Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) iş birliğiyle, 'Savunma Sanayii 101' ve 'Savunma Sanayii 401' adı verilen dersler, çevrimiçi bir açılış töreniyle başladı.

Haber Giriş Tarihi: 07.03.2024 14:44
Haber Güncellenme Tarihi: 07.03.2024 14:44
Kaynak: HANDAN EFE
YÖK ve SSB İş Birliği ile "Savunma Sanayii 101 ve 401" Dersleri Başladı

 Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ve YÖK Başkanı Erol Özvar'ın katılımıyla gerçekleşen bu açılış, gençlerin savunma sanayii alanında bilgilendirilmesini ve bu alanda kariyer yapmalarının teşvik edilmesini amaçlıyor.

Haluk Görgün, derslerin başlamasına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, derslerin başlatılmasının savunma sanayiinin gençler arasında tanıtımı ve geleceğin savunma sanayii neferlerinin yetiştirilmesi açısından önemli bir adım olduğunu belirtti. Görgün, dersler sayesinde gençlerin savunma sanayii alanındaki bilgi birikimlerinin artırılmasını ve sektöre nitelikli insan kaynağı kazandırılmasını hedeflediklerini ifade etti.

Savunma sanayii alanında yerli ve milli ürünlerle tam bağımsızlığa ulaşmanın vizyonunu gençlerle paylaşan Görgün, gençlerin Türkiye'yi savunma sanayii alanında dünyanın önde gelen ülkeleri arasına taşıyacağına olan inancını dile getirdi. Ayrıca, 'Türkiye Yüzyılı'nın savunma sanayiinin de yüzyılı olacağını ve savunma sanayiinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini belirtti.

YÖK Başkanı Erol Özvar da açılış dersinde yaptığı hitapla, derslerin gençlere yönelik önemini vurgulayarak, savunma sanayiinde yer alan ve gelecekte yer alacak gençlere başarılar diledi.

Kaynak: HANDAN EFE

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.