Hava Durumu

Kutalmış Türkeş'ten Ağır Sözler, Ülkü Ocakları'ndan Keskin Cevap: "Kuduz Köpeklerin Sonunu Unutma!"

Kutalmış Türkeş ve Ülkü Ocakları Arasında Sert Tartışma: Ayrıntılar ve Gelişmeler

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2024 13:47
Haber Güncellenme Tarihi: 28.02.2024 13:47
Kaynak: ENGİN ÖZKONUK
Kutalmış Türkeş'ten Ağır Sözler, Ülkü Ocakları'ndan Keskin Cevap: "Kuduz Köpeklerin Sonunu Unutma!"

 Ayyüce Türkeş'in İYİ Parti'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması, MHP ve Ülkü Ocakları ile Türkeş ailesi arasında sert bir polemiğin başlamasına neden oldu.


  
Ülkü Ocakları'ndan İlk Hamle: Ayyüce Türkeş'in adaylığını eleştiren Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı, "Adana'da ihanete geçit yok" ifadesinin yer aldığı bir afiş yayınladı.

Kutalmış Türkeş'ten Yanıt: Kutalmış Türkeş, MHP yöneticilerine ve Ülkü Ocakları'na yönelik ağır ifadeler içeren bir paylaşım yaptı. Türkeş, "Alparslan Türkeş'in Evladı olduklarını iddia ederek Türkeş'in adını ve kanını taşıyan öz evlatlarına hakaret edenler, hele de ömründe Türkeş'i görmemiş olanlar! Sizlerin Türkeş'in evladı olması imkansız, zira Türkeş o...dan çocuk yapmadı hiç! Siz babalarınızı aramaya devam edin, fazla uzaklara değil sizi kullanan adamlara bakın, mesela domuz suratlı Semihe, mesela Sinan‘ın katili çift cinsiyetli İzzetsiz ulviye’ye!" şeklinde konuştu.

Ülkü Ocakları'ndan Sert Cevap: Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Kutalmış Türkeş'e sert bir yanıt vererek, "Ahmet Kutalmış denilen rezil, ahlaksız herif! Başbuğumuzu görmediği halde gönülden seven, davasını ve ülküsünü yaşatmak için mücadele eden Ülküdaşlarımıza küfür edecek kadar aşağılıksın! Hayatın Başbuğumuzun emanetlerine hıyanet etmekle, kemiklerini sızlatmakla geçti. Başbuğumuzun soyadının arkasına sığınarak milyonlarca Ülkücünün mukaddes davasına, kutsal Ocağına ihanet ettin! Kuduz köpekten farkın yok! Haddini bil salyalarını Parti ve Ocağımızdan öteye akıt. Dikkat et; kuduz köpeklerin sonunu herkes bilir..! Biz uyaralım da…" ifadelerini kullandı.

MHP'den Yanıt: MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter de Kutalmış Türkeş'e "Şizofren ahlaksız" diyerek, "Feyk hesaplardan ettiğin ağır küfürler, doğrudan attığın iftiralar elbette utanmaz yüzüne yapışıp kalacak! İnsanlıktan çıkmışsın, ne kullanıyorsan ara vermeni tavsiye ederim, itimat etmiyorsan iğrenç yüzüne bakabilirsin... Elbette bu hakaretlerinden ve müfteriliğinden dolayı hukukta hesap vereceksin..." şeklinde konuştu.

Tartışma Büyüyor: Bu tartışma, Türkeş ailesi ve Ülkü Ocakları arasındaki gerilimin kamuoyu önünde daha da alevlenmesine neden oldu. Kutalmış Türkeş'in ağır ifadeleri ve Ülkü Ocakları'nın sert yanıtları, sosyal medya üzerinden geniş yankı buldu.

Kaynak: ENGİN ÖZKONUK

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.