“İYİ’lere sürpriz çat kapı ziyaret.” İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’ndan Gürsu İlçe Başkanlığına ziyaret ederek ilçe sorunları ile ilgili İlçe Başkanı Hatice Deniz ve Yönetiminden bilgi aldı.

 Özel Haber- Nagehan Çalışkan

Ziyarette Gürsu ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ersal Kaya’da hazır bulundu. İlçe Başkanı Hatice Deniz; “Kalkınma Politikaları Başkanımız hepimizin hocası sayın İsmail Tatlıoğlu’nun ziyareti bizler için önemli. 100 bin sınırına dayanmış nüfusu, tarım mı sanayi şehri mi olmalıyız diye soran Gürsu için daha da önemli. İlçemiz ova koruma kanunu ile sanayi tesislerinin arasında sıkışmış,  konutların belli bir kısmı da kuşatılmış durumda. Çevre sorunlarına duyarlıyız. İlçemizin sanayisi Bursa’nın büyüklük ve ticari hacmi açısından 3’cüsü konumunda. Sanayicinin daha da büyüyerek karlılık oranını yükseltmek istemesinden doğal bir şey olamaz. Ancak büyümeyle gelen çevre sorunları Gürsu’da tavan yapmış durumda. Tarım sektörü ise üst üste yaşadığı krizler nedeniyle ürettiği ürünü satamadığı için ya soğuk depoda yada meyve dalında kaderine terk edilmiş durumda. Büyük umutların bel bağlandığı ve şimdi yıkılan Gürsu Halinde, Genel Müdürlüğü ve Tesislerinin olacağı müjdesi verilen Tarım A.Ş.’nin yıllar geçmesine rağmen faaliyete geçmemesi çiftçimizi de kara kara düşündürüyor.  Sorunlar çözülemiyor. Belediyelerin bütçeleri belli. Rutin hizmetlerin dışında Gürsu yatırım mağduru.” Dedi.

“Gürsu Ovası değerdir”

Genel Başkan Yardımcısı İsmail Tatlıoğlu; “Bursa’nın merkez ilçesi kapsamında Gürsu, eğer gerçekleştirilip 2023’de bitirilebilirse YHT’nin Ankara’ya açılan ilk kapısı olacak. Ova ve sanayi arasında can çekişen bir Gürsu Ovası gerçeği ortada dururken siz değerli dava arkadaşlarımızın gösterdiği çabayı da mücadelede her türlü takdiri hak etmektedir. Yakın zamanda iki büyük felaket yaşadık ve doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi aynı ızdırabı yaşadık. Memleket 85 milyon. Doğuda bir hemşerimiz üşüse batıda ki kardeşimiz donuyor. İki gün içinde teşkilatımızın da topladığı ve toplamda Bursa’dan 110 kadar tır tarafından deprem bölgesine ulaştırılan yardım malzemesinin hikayesini de böyle okumak lazım. Bugün buraya sizlerin ilçe ile ilgili gözlemlerinizi dinlemek ve ilçenin kaderini değiştirebilecek olduğunu düşündüğünüz projeleri sizlerle görüşebilmek için geldim. Gürsu’da az zamanda ve eldeki imkanların kısıtlı olmasına rağmen yüreğinizle çok iyi hizmetlere imza attınız. Kamu yatırımlarının biran önce kazandırılması noktasında bir vekil olarak elimden geleni yapacağım. Memleketin her vatandaşı bizler için değerlidir. İYİ insanlar hemşerilerini kaderleri ile baş başa bırakmaz. Her zaman teşkilatlarımın emrindeyim.” Dedi.