İYİ Parti Bursa'da kongre sürecinin devam ettiği İYİ Parti Bursa teşkilatlarında Gürsu’da Hatice Deniz delegeden tam not aldı.

Fatma DİLLİOĞLU/Özel Haber

İYİ Parti Gürsu ilçe kongresi Bilici Düğün Salonunda gerçekleşti. Divan Başkanlığını kurucu il başkanı Yüksel Yılmaz'ın yaptığı kongrede tek aday mevcut ilçe başkanı Hatice Deniz'di. İYİ Parti Gürsu'da 357 delege sandık başına gitti. Kongre şehitler için Kur'an-ı Kerim okunması ve dualarla başladı.

Divan Başkanı Yüksel Yılmaz, konuşmasında iktidarı eleştirerek, şunları söyledi: "2002 yılında bize ne söylemişlerdi, 2020 yılında bize nasıl bir Türkiye yaşatıyorlar. 3Y argümanları vardı: Yasaklar, yolsuzluk, yoksulluk... 18 yılın sonunda gelinen nokta hepimizin malumu. 2020 yılında şehit haberleri yoktu. Şimdi şehitlerimizin aziz naaşları gizli gizli defnedilir hale geldi. Gün yüzüne çıkınca bir kaç şehidimiz denerek bu ulvi makamın itibarsızlaştırıldığına şahit oluyoruz. Mübarek bir gecede onlarca vatan evladı şahadet şerbetini içiyor. Hangi milli menfaatimiz neticesinde bu şehitlerimizi verdiğimizi pek bilmesek de çıkıyor mazı muhterem 'Şehitler Tepesi boş kalmaz' diyor."

İdlib şehitlerine Allah'tan rahmet dileyen İYİ Parti Bursa İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır, muhalefetin sesine kulak verilmesi gerektiğini söyledi.

'ORTAK AKIL' UYARISI

İYİ Parti'nin Bursa'da 14 bin üyeye ulaştığını kaydeden Bahadır, Atatürk'ün dış politikadaki ilkelerini hatırlattı: "Komşularınızın içişlerine karışmayın, Rusya'ya güvenmeyin tahrik de etmeyin, Arap ülkeleriyle ilişkilerinizi geliştirin, fakat içlerindeki anlaşmazlıklara karışmayın, sormadan akıl vermeyin, Batı medeniyetini benimseyin, ama onların emperyalist emellerine alet olmayın.."

Bahadır, dış tehditlere karşı iktidar-muhalefet ortak akılda birleşilmesi gerektiğini belirtti.

İYİ Parti Gürsu İlçe Başkanı Hatice Deniz de konuşmasında “Türkiye'nin içerinden ve dışarıdan operasyonların hedefi haline getirildiğini” savundu. Ardından geçilen oy verme işleminden sonra Hatice Deniz ve Yönetimi delegeden tam not aldı.