Hava Durumu

##Ailei̇çişiddet #Başakşehir #Dilemgülkarlı #Mucizekadın #Hayatatutunma #Kadınaşiddet #Toplumsalbilinç #Hayattakalmamücadelesi

Yeni Marmara Gazetesi - #Ailei̇çişiddet #Başakşehir #Dilemgülkarlı #Mucizekadın #Hayatatutunma #Kadınaşiddet #Toplumsalbilinç #Hayattakalmamücadelesi haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, #Ailei̇çişiddet #Başakşehir #Dilemgülkarlı #Mucizekadın #Hayatatutunma #Kadınaşiddet #Toplumsalbilinç #Hayattakalmamücadelesi haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

22 Defa Bıçaklandı, Hayata Tutundu Haber

22 Defa Bıçaklandı, Hayata Tutundu

Başakşehir'de, boşanma sürecinde olduğu eşi tarafından vücudunun 22 farklı yerinden bıçaklanarak ağır yaralanan Dilem Gül Karlı, adeta ölümün eşiğinden döndü. Yoğun bakım ünitesinde geçirdiği bir haftanın ardından, hayati tehlikeyi atlatan Karlı, doktorlar tarafından "mucize kadın" olarak nitelendirildi. Olay, aile içi şiddetin en karanlık yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi. Dilem Gül Karlı, yaşadığı korkunç anları, "Hayatta kalmak zorundaydım, çünkü iki çocuğumun annesiyim ve onlar için güçlü olmalıyım" sözleriyle anlattı. Karlı'nın, 23 Mart'ta, eşi Ferhat Karlı tarafından Başakşehir'de bir parkta bıçaklandığı olay, çevredekilerin ihbarı üzerine polis ve sağlık ekiplerinin hızla müdahalesi sayesinde daha da kötü bir sonuçla bitmekten kurtuldu. Ferhat Karlı'nın, eşini öldüresiye bıçakladıktan sonra olay yerinde bekleyerek onun ölümünü görmek istemesi, bu dehşet verici olayın vahametini artırıyor. Karı koca arasındaki bu trajedinin, daha önce akraba evliliği yaparak birleşen çiftin anlaşmazlık ve kıskançlık sorunları nedeniyle karanlık bir noktaya ulaştığı belirtiliyor. Dilem Gül Karlı'nın hayatta kalma mücadelesi ve yaşadıklarını cesurca anlatması, aile içi şiddete maruz kalan pek çok kişiye ilham kaynağı oluyor. Karlı'nın açıklamaları, şiddetin her türlüsüne karşı toplumsal bilincin artırılması ve mağdurların korunması adına atılacak adımların önemini bir kez daha hatırlatıyor. Dilem Gül Karlı'nın hayata tutunma hikayesi, yalnızca fiziksel değil, aynı zamanda büyük bir ruhsal gücün de simgesi haline gelmiştir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.