“RİSKE GİRMEK İSTEMEDİK”

Kategori: Bursa - Tarih: 18 Nisan 2019 22:14
“RİSKE GİRMEK İSTEMEDİK”

Kaymakam Yazıcı, Heyelan nedeniyle Mollaarap’ta 105 haneye boşaltma kararı verildiğini söyledi .

Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, Mollaarap Mahallesi’nde kısmi bir heyelanın yaşandığını dikkat çekerek, “Geçtiğimiz haftadan beri bir takım teknik çalışmalar yaptık. Hasar gören evlerdeki vatandaşlarımızın tahliye edilmesi tarafımıza iletildi” dedi

Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, teknik rapor neticesinde burada ikamet etmenin mal ve can güvenliği açısından riskli olduğunun tebligatını yaptıklarını söyledi. Yazıcı, “Bakanlığımızdan teknik elemanlar gelecek. Burada valiliğimizin bünyesinde oluşturulan ekiple zemin etüt çalışması yapılacak” dedi.
 
25 KONUT AĞIR HASARLI
Kaymakam Yazıcı, Mollaarap Mahallesi’nde kısmi bir heyelanın yaşandığını dikkat çekerek, “Geçtiğimiz haftadan beri bir takım teknik çalışmalar yapılıyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bağlı teknik elemanlarımız gerekse Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım Belediyesi ve AFAD ekiplerimizin yürütmüş olduğu ön teknik çalışma oldu. Sizlerde yakından takip ettiğiniz gibi bu çalışma neticesinde heyelandan dolayı 25 konutumuzun ağır hasar tespit edildiği için buranın derhal boşaltılması için gereken tahliye işlemlerini yaptık” ifadelerini kullandı.
 
“İNŞAAT DEVAM ETMEYECEK”
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz 3 gündür burayı ziyaret ettiklerini belirterek, “Bu sorunu nasıl çözeriz diye çalışıyoruz. Ben göreve bu hafta başladım. Kaymakamımız 4 ay önce başladı. Ama canla başla bu sorunların üstesinden gelmeye bakıyoruz. Bölgedeki inşaat devam etmeyecek. Sadece önlem alınıyor. Yapılan fore kazıklar güçlendirmek için çakılacak ve sonra da inşaat duracak. Ankara’dan gelen ekip durum tespiti yapıp karar verilecek” ifadelerini kullandı. 
 

https://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/-riske-girmek-istemedik--428116.html