‘Ürünlerimiz Türkiye ekonomisini zirveye taşıyacak’

Kategori: Ekonomi - Tarih: 5 Temmuz 2019 17:05
‘Ürünlerimiz Türkiye ekonomisini zirveye taşıyacak’

Bebe konfeksiyonunda yeniliklere imza atan Şanslı Triko’dan yine çocukları ısıtan bir ilk. Babasından devraldığı firmayı daha güzel yerlere taşımak için canla başla çalışan Yusuf Seyfullahoğlu, ürettiği battaniyelerle sektördeki yerini sağlamlaştırdı.

Seyfullahoğlu; “ Şirketimiz; sanayileşmenin ve üretimin yavaş ilerlediği 1970 yıllarında, bir üretim atölyesinde çırak olarak başlayıp, 1994 yılında kendi işletmesini kuran Niyazi Seyfullahoğlu tarafından, 20 metrekare gibi küçük bir alanda üretime başlamıştır. Büyük bir hızla ilerleyen teknolojik gelişmeleri takip etmek ve bu gelişmeleri öncelikle ulusal, kısa bir zaman sonra da uluslararası faydaya çevirmek adına 2002 yılında ‘Şanslı Triko’ markası ile kurumsal altyapı oluşturduk” dedi.

Seyfullahoğlu; “1500 m2'lik alan içerisinde üretim faaliyetine devam eden ‘Şanslı Triko’, şimdilik 0-3 yaş arası çocuklar için battaniye, hırka ve yelekler üretiyor. Geniş makine parkuru ve en son teknoloji kullanılarak üretilen ürünlerden ayrı bir yere ve kullanıma sahip olan ‘Anı Battaniyeleri’ fikrinin sahibi, aynı zamanda geliştiricisi yine ‘Şanslı Triko’dur. Uluslararası alanda da faaliyet gösteren şirketimiz ‘Şanslı Triko’, Azerbaycan, Rusya, Bulgaristan, Irak, Cezayir, Libya, Yunanistan gibi ülkelere de ürün satışı gerçekleştirmiş ve ürünlerini sevdirmiştir. İhracattaki başarısını yakın zamanda diğer ülkelerle de paylaşmayı hedeflemektedir.” dedi.

 
Kaynak : Ümmügülsüm Kul/Özel haber

https://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/-urunlerimiz-turkiye-ekonomisini-zirveye-tasiyacak--430046.html