ASRİAD Bursa Şube Başkanı Mehmet Karakoyun: “Kolları sıvadık”

Kategori: Bursa - Tarih: 25 Nisan 2018 22:01
ASRİAD Bursa Şube Başkanı Mehmet  Karakoyun: “Kolları sıvadık”

ASRİAD Bursa Şube Başkanı Mehmet Karakoyun ile yeni oluşumu konuştuk. Daha önce çeşitli SİAD yönetimlerinde ve siyasi oluşumlarda görev alan Mehmet Karakoyun şimdi Asrın İş Adamları Bursa Şube Başkanlığı görevini üstlendi.

Mehmet Karakoyun’a ASRİAD’ı sorduk. İsmini nereden aldığını, projeleri, oluşumun hangi aşamada olduğunu, hedeflerini konuştuk. Karakoyun, “Bizler toplum olarak inançlı insanlarız. Derneğimiz ismini Asr Suresi'nden esinlenerek aldı. Asrın İşadamları Derneği, kısa adı ASRİAD. Genel merkezimiz İstanbul'da. Kısa bir süre önce kuruluşumuz gerçekleşti. Bursa ile birlikte 35 vilayette şubesi kuruluş aşamasındadır. Yurt dışını da hedefliyoruz, zira Avrupa’da çok sayıda vatandaşımız yaşıyor. Genel Başkanımız Adnan Danışman gerçekten ekonomisiyle, bilgisiyle, birikimiyle genel başkanlık koltuğunu dolduran bir arkadaşımız, ağabeyimizdir. Adnan Bey aynı zamanda İstanbul'da ilk 500 sanayici-iş insanı içerisinde ismi geçen birisidir. Bursa'da da bize görev verileli kısa bir süre oldu. Gereken çalışmaları yaptık, kadromuzu oluşturmaya başladık. Şu anda yönetim kurulumuzu tamamlama aşamasındayız. Yönetim kurulumuz 15 asil 5 yedek 6 da denetimci olmak üzere toplam 26 kişiden oluşacak. 26 kişilik kadromuzun büyük çoğunluğu tamamlandı. İş insanlarını hem derneğimize üye yapmak hem de onları yönetimimize katmak konusunda çalışmalarımıza hız verdik. Değişik meslek gruplarından yeni arkadaşlarımızı da aramıza katacağız. ASRİAD Bursa Şubesi ayrıcalıklı bir kadro ile vizyona çıkmayı planlıyor. Listelerimiz bazı kriterler göz önüne alınarak hazırlanıyor” ifadelerini kullandı. ‘BİSMİLLAH DEDİK VE KOLLARI SIVADIK’
Karakoyun, “Bursa'da söz sahibi olmak istiyoruz. ASRİAD Bursa’yı hak ettiği yere ulaştıracağız inşallah. Bize güvenenleri de mahcup etmeyeceğiz. Bunun yanında arkadaşlarla yavaş yavaş çalışmalarımıza başladık. Sanayici işadamlarını ziyaret ederek onlarla istişare ederek hem derneğimize üye yapmak, hem de onları yönetimimize katma konusunda kollarımızı sıvadık. 
Üyelerimizin yerli ve milli olması önemli. Yönetimimize dahil ettiğimiz arkadaşlarımızla her cuma günü sabah namazı buluşmalarımız var. Ardından birlikte kahvaltı yapıyoruz. Sonra iş dünyasından randevulu ziyaretlerimiz oluyor. Biz suya atılacak taşı attık. 
Çalışmalarımız suya atılan taş misali, sudaki halkalar gibi yayılıyor. Şube binamız İzmir Yolu üzerinde yerimizi tuttuk. Yakın zamanda açılışımızı yapacağız. Resmi açılış hazırlıklarımız devam ediyor. 6 ay içerisinde ASRİAD Bursa’yı sanayimize Bursa’mıza İnşallah en faydalı oluşum haline getirme gayretinde olacağız. Bu hususta bir boşluk olduğuna inanıyoruz o yüzden ASRİAD'ı Bursa'da kurmaya karar verdik” dedi. “YERLİ VE MİLLİ OLAN HERKESE KAPIMIZ AÇIK”
“Kısa bir süre önce görev bize tebliğ edildi” diyen Karakoyun, “Biz bir aileyiz, bir toplumuz, yerliyiz, milliyiz. Dolayısıyla yerli, milli, vatanını ve memleketini seven insanların bir araya gelmesini önemsiyoruz. Hem Bursa'ya, hem Türkiye'ye sahip çıkma açısından sanayici ve iş adamları arkadaşlarımızı bir araya toplamak istiyoruz. İnşaat, otomotiv, mobilya, tekstil sektöründen üyelerimiz var. Bursa sanayi şehri. Biz biraz daha sanayi sektörüne ağırlık vermek istiyoruz. Dolayısıyla sanayi şehri olan bir vilayette de sanayici üye sayısını artırmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda güçlü bir kadroyla yönetimi oluşturma çabamız var. Tabii ki burada esnaflar, iş adamları da olacak ama sanayi sektörüne ağırlık vereceğiz. Başkan olarak hedefim her meslek grubundan bir iki tane arkadaşımızı yönetime almak. ASRİAD'ın sloganı 'Önce nitelik' tir. Genel merkez de bize ‘sayımız az da olsa, yeter ki nitelikli arkadaşlarımız olsun' diyor. Biz de bu düşüncedeyiz. Dolayısıyla bu anekdota dikkat edeceğiz. Yani 'üye olsun da ne olursa olsun' mantığına karşıyız. Üyelerimiz az olsun, öz olsun ama nitelikli olsun. Bir kere dürüst olması gerekir. Bizler şaibeli olamayız. Bu konuda çok hassasız, ismimizden belli de zaten. Düşüncesi, vizyonu, yaşantısı ve ticari ahlak görüşünün bize uyması gerekiyor. Öz sermayeyle iş yapılmasını taraftarıyız ve tavsiye ediyoruz. Biz şahsen faiz konusunda da çok hassasız.  Üye seçerken bu konulara dikkat ediyoruz. Çok yakında Hanım Kolları ve Gençlik Kollarımız için hazırlıklarımız olacak. Açılışımıza yetiştirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.   “ASRİAD MECLİSİ TOPLANDI”
Genel merkez olarak Nisan ayı içerisinde meclis toplantısı yapılacağını söyleyen Karakoyun şöyle devam etti: “Seçimlerin istikrar için, ekonomimiz için ve tüm vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyoruz. 21 Nisan'da bir toplantımız oldu İstanbul genel merkezimizde. Ben herhangi bir SİAD'da meclis toplantısı yapıldığını görmedim ilk kez ASRİAD meclisi toplanacak. Bütün şubelerin yönetim kurulu, gençlik kolları başkanları ve genel merkezle birlikte ilk meclis toplantımızla inşallah 21 Nisan'da ASRİAD Meclisi adı altında toplanacağız. Meclis toplantımıza bazı bakanlarımızı ve başbakanımızı davet edeceğiz. Büyük kongremize ise Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı davet etmeyi planlıyoruz”
 
Kaynak : Hasan KARABULUT - ÖZEL HABER

https://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/asriad-bursa-sube-baskani-mehmet--karakoyun---kollari-sivadik--305444.html