Bir annenin en acı organ bağışı!

Kategori: Asayiş - Tarih: 4 Ekim 2019 15:45
Bir annenin en acı organ bağışı!

Antalya'nın Serik ilçesindeki motosiklet kazasında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 18 yaşındaki Ayşe Kurnaz'ın organları 5 kişiye umut, 2 kişiye de ışık olacak.


Boğazkent Mahallesi'nde 28 Eylül'de motosikletin midibüse çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 15 yaşındaki Okay Kurnaz, olay yerinde hayatını kaybederken, Ayşe Kurnaz ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Kurnaz’ın tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşti.

Beyin ölümünün ardından AÜ Organ Nakli Merkezi Koordinatörü Uğur Genç, Serik’te yaşayan annenin yanına giderek organ bağışı için görüşme yaptı. Aynı kazada bir hafta önce oğlunu kaybeden, 40 gün önce de eşini kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği öğrenilen Emine Kurnaz, "Bu dünyada çocuklarımdan hiçbir şey kalmadı ama yeni hayatlara umut olsunlar" temennisiyle organ bağışında bulundu.

Emine Kurnaz’ın kalbi için İstanbul'dan, akciğeri için Ankara'dan ekipler helikopterle Akdeniz Üniversitesi Hastanesine geldi.

Üniversiteye hazırlandığı öğrenilen Kurnaz'ın, organlarının 5 kişiye, kornealarının iki kişiye nakledileceği belirtildi. Emine Kurnaz'ın kollarının da bağışlandığı ancak nakil için uygun bir hasta bulunamadığı için kolların alınmadığı öğrenildi.

https://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/bir-annenin-en-aci-organ-bagisi--432683.html