Çamlıca Koleji’nin temeli atıldı

Kategori: Eğitim - Tarih: 12 Şubat 2019 12:14
Çamlıca Koleji’nin temeli atıldı

Gemlik'te özel okullar kervanına bir yenisi daha katılıyor. Manastır'da hizmet veren Özel Çamlıca 2000 Lisesi, Umurbey'de 3 bin metrekarelik bir alanda 1000 metrekaresi kapalı alan olarak inşa edilecek olan Özel Çamlıca Koleji'nin temeli atıldı.

Törene, AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, AKP İlçe Başkanı Yaşar İslam, Belediye Başkan adayı Berkay Bulut, CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, CHP Belediye Başkan adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Vatan Partisi İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu,  Belediye Başkan Adayı Canan Bölük,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve davetliler katıldı.
İstiklal Marşı ve Yaşamlarını yitiren öğretmenler adına yapılan saygı duruşundan sonra söz alan Çamlıca Koleji sahibi Nihat Okgil, 20 yıldır eğitim faaliyetleri içinde bulunduklarını dershaneden temel liseye şimdi ise yeni binasında Çamlıca Koleji'ne dönüşeceklerini söyledi.

Okgil, projelerine katkıda bulunan İnşaat Mühendisi Cengiz Göral’ın ve mimar Gözde Bıyıkçı’nın yetiştirdikleri öğrenciler olduğuna dikkat çekerek, “Ümit ediyorum ki daha iyi fiziki şartlarda bu binada nice öğretmenler, mühendisler, avukatlar yetişecek. Yarının büyükleri, söz sahibi olacaklar.” dedi.Daha sonra söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran yaptığı konuşmada, 17 bin öğrencinin bulunduğu Gemlik’te özel eğitimin payının istenen seviyede olmadığını söyledi. Duran, 17 bin öğrenci içinde yaklaşık 460 öğrenci özel okullara devam ediyor. Bu başka ilçelerde yüzde 30 larda yüzde 40 larda olduğunu söyleyen Duran, Çamlıca kolejinin gelecek öğretim yılına yetişeceğini doğa ile iç içe yeni bir binada güzel hizmetler yapacağını söyledi. Daha sonra söz alan Belediye Baş kanı Refik Yılmaz ise, konuşması okulun yer seçimin den sonra plan değişik liği yaparak bu alanı eğitim alanına dönüştürerek kolaylık sağladıklarını söyledi. Yılmaz, Gemlik’te özel okulların fiziki yapısı ve donanımı tam teşekküllü olmaması nedeniyle  birçok öğrencinin, Bursa Orhangazi ve Yalova’yı tercih ettiğini bildiğini söyleyen Yılmaz, “Çamlıca Koleji öğrencilerimizin artık Bursa da değil Gemlik’te çok daha çok daha donanımlı okullardan ve öğret men kalitesi de çok daha güzel olan bu okullarımızda  öğ encilerini yetiştireceklerini biliyoruz” dedi.

Daha sonra Bursa Milletvekili Zafer Işık söz alarak konuştu.

Gemlik’te, özel okul ihtiyacının Gemlik’te olduğunu söyleyen Işık, yapılan okullarla 2li öğretimin kalmadığını, Meslek Lise sinin temelinin atıldığını, bütün okulların yenilendiğini, bunların bir kısmının hayır severler tarafından okul yaptırıldığını, Umurbey de bir ilkokul, Hisartepe Mahallesinde ilkokulun yapılacağını söyledi. Işık, “Burada özel okulun temelini atarken özel okullara da ayrıcalık tanınması gerekiyor. Gemlik’te birçok anaokulumuz özel imkanlarla faaliyet gösteriyor. Planlarımızda eğitim alanlarını belirleyip buralarda okulların yapılması sağlayacağız. Bununla ilgili Ankara dan ne yapılması gerekiyorsa ben takip edeceğim” dedi.

Işık, özel okulların herkese hizmet verebilecek şekilde özel firmaların yapmasını sağlayacakları verilen imkanlarla sanayi kuruluşlarının sponsorluklarıyla maliyetleri düşürerek tüm kreş ve ana okulları özel girişimcilerin yapmasını arzu ettiğini söyledi. Kesilen kurbandan sonra okulun temeli atıldı.

https://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/camlica-koleji-nin-temeli-atildi-425716.html