Kadın hırsızlardan akıl almaz yöntem

Kategori: Asayiş - Tarih: 7 Ekim 2018 12:36
Kadın hırsızlardan akıl almaz yöntem

Pendik'te saniyeler içinde kapısını açarak girdikleri evdeki ziynet eşyalarını çalan 2 kadın hırsızdan biri, ev sahibi ve mahalle sakinleri tarafından yakalandı.

İstanbul Pendik'te kredi kartı ve röntgen filmi kullanarak saniyeler içerisinde kapısını açarak girdikleri evdeki ziynet eşyalarını çalan 2 kadın hırsızdan biri, karşılaştığı ev sahibi ve mahalleli arasında yaşanan kovalama sonucu yakalandı. Kadın adliyeye sevk edilirken, yetkililer vatandaşların evlerinin kapılarını kilitlenmeleri konusunda uyardı.
 
KAPIYI RÖNTGEN FİLMİYLE AÇTILAR
 
Olay geçtiğimiz Salı günü Pendik Çamçeşme Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir apartmana giren 2 kadın röntgen filmi ve kredi kartı kullanarak daireye girdi. Dairedeki ziynet eşyalarını çalan kadınlar apartmandan çıktıkları esnafa ev sahibi ile karşılaştı. Kaçmaya çalışan kadınlardan biri ev sahibi ve mahallenin kovalaması sonucu kıskıvrak yakalandı. Sokakta yapılan aramada ise kadının kaçarken attığı ziynet eşyaları ele geçilirken, hırsız kadın ise polise teslim edildi.
 
30 KEZ GÖZALTINA ALINMIŞ
 

Olayın ardından çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Hülya Y. olduğu belirlenen hırsızın suç ortağıyla birlikte sokakta yürürken görüntülerine ulaştı. Görüntüleri inceleyen ekipler, firar olan kadının daha önce hırsızlık suçundan 30 kez gözaltına alınan ve aranan S.U. olduğunu belirledi. Ekipler kadını yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.
 
 EMNİYET VATANDAŞLARI UYARDI
 
Polisin incelemelerinde ise şüphelilerin kapıları, kredi kartı veya röntgen filmi kullanarak açtıklarını belirlendi. Hırsızların kilitlenmeyen kapıları önceden tespit ettikleri ve sonrasında dairelere belirlenen yöntemle girdikleri tespit edildi. Kapıların kilitli olmasıyla bu yöntemin etkisiz hale geleceğini ifade eden emniyet yetkilileri, vatandaşları kapılarını kilitlemeleri konusunda uyardı. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

 

https://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/kadin-hirsizlardan-akil-almaz-yontem-421931.html