Ortaokul öğrencilerinden İngilizce dergi

Kategori: Mudanya - Tarih: 14 Haziran 2019 17:06
Ortaokul öğrencilerinden İngilizce dergi

Mudanya'da Atatürk Ortaokulu İngilizce öğretmenleri Benay Gülmez ve Neslihan Akça, eTwinning projesi kapsamında basit düzeyde İngilizce çocuk dergisi oluşturan okul öğrencilerinin hazırladığı dergiyi ilçe protokolüne tanıttı.

İngilizce öğretmenleri, "English Magazine for Kids" adlı proje kapsamında yayımlanan derginin tanıtımını Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal ve şube müdürleri Nazım Yıldız ile Adem Keskin'in makamlarına yaptıkları ziyaretlerle gerçekleştirdi.

Ziyaretlerde proje süreci ve hazırladıkları dergi hakkında bilgi veren İngilizce öğretmenleri Benay Gülmez ve Neslihan Akça, yurtiçi ve yurtdışından ortakları bulunan projede öğrencilerinin belirlenen temalarda araştırmalar yaptığını, farkı web2 araçlarının da yardımıyla seviyelerine uygun içerikler hazırladıklarını belirtti. Öğrencilerin bu proje sayesinde bilgiyi araştırdıkları gibi, öğrendiklerini de pekiştirerek grup içerisinde işbirliği içinde çalışma ve teknolojiyi kendi eğitimleri için nasıl kullanacaklarını öğrendiklerini kaydeden öğretmenler, derginin tamamen İngilizce olarak hazırlanması sayesinde öğrendikleri yabancı dili de kullanma fırsatı bulduklarını söyledi. Kaymakam Sözer ise, İngilizce derginin oluşumu ve içerik üretimine katkı sağlanmasında öncü olan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

 
Kaynak : Çetin Gerçekçi

https://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/ortaokul-ogrencilerinden-ingilizce-dergi-429520.html