Peyzajcılar göz doldurdu…

Kategori: Bursa - Tarih: 10 Ekim 2019 14:23
Peyzajcılar göz doldurdu…

Süs Bitkileri Kongresi’nin başlamasına saatler kala TMMOB Peyzaj Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Necla Özkaplan Yörüker, 9-10-11 Ekim’de Uludağ Üniversitesinde gerçekleşecek kongrenin son hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi.

Fatma DİLLİOĞLU/ Özel Haber

Yörüker; “Bursa Uludağ üniversitesi Mete Cengiz Kongre Konferans Salonunda düzenlenen 1'inci Uluslararası ve 7 Ulusal Süs Bitkileri Kongresi bugün saat 10'da yapılacak açılış konuşmaları ile başladı. Kongrede Bursa'nın süs bitkileri alanındaki yeri Türkiye'nin dünya üzerindeki süs bitkileri üretimi konusundaki yeri, coğrafyamızın süs bitkileri üretimine elverişliliği ve Süs Bitkileri üretiminin nasıl yaygınlaşır alabileceği gibi konularda birlikte bilim insanları Kurumu insanları üreticiler tartışıp konu ile ilgili değerlendirmelere varılacak.” dedi. 

Gurur hepimizin

Yörüklü; “1’ci Uluslararası Süs Bitkileri Kongresi ve 7’ci Ulusal Süs Bitkileri Kongresi, Bursa'da görücüye çıkıyor. Ana düzenleyici Bursa Uludağ Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü olan kongre düzenleme kurulunda yer alan Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube ve Mayıs Peyzaj hazırlık çalışmalarında mekanda her türlü ayrıntıyla ince ince ilgilendi. Bitkisel kaynak destekleri Nilüfer Belediyesi, Asu Peyzaj, Mayıs Peyzaj, Aybek Peyzaj ve Melekler Bahçesi Mustafa Erdemir firmalarından destek sağlandı. Yapılan çalışmalarla ilgili birlik ve dayanışma içinde olmasını büyük bir gururla taşıyan Bursa Uludağ Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Murat Zencirkıran’a sağlanan bu enerji ve sinerji ortamı için teşekkür ediyor tüm hemşerilerimizi bekliyoruz.” dedi. 

https://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/peyzajcilar-goz-doldurdu--432897.html