Siyasiler sandık başında

Kategori: Siyaset - Tarih: 31 Mart 2019 12:59
Siyasiler sandık başında

Bursalı siyasiler oylarını kullanmaya başladı.

İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, oyunu Bursa’da kullandı.

İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, 31 Mart yerel seçimlerinde oyunu Osmangazi ilçesi Öztimurlar Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi 4152 numaralı sandıkta kullandı. Ala, okul girişinde kendisine ilgi gösteren vatandaşlarla fotoğraf çekinip, selamlaştı. Daha sonra oyunu kullanmaya giden Ala, sandık görevlilerine kolaylıklar diledi.Oyunu kullandıktan sonra açıklamalarda bulunan Ala, “Güzel bir seçim atmosferi yaşıyoruz. Vatanımıza, milletimize, memleketimize, Bursa’mıza hayırlı ve uğurlu olsun. Ümit ediyorum, Türkiye’nin önünü açacak, milletimize daha çok hizmet kılmayı mümkün kılacak bir seçim sonucuyla da karşılaşırız. Güzel bir demokrasi şöleni yaşıyoruz. Milletimize, memleketimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Dündar eşi ve kızıyla oyunu kullandı

Cumhur İttifakı Osmangazi Belediye Başkan adayı Mustafa Dündar, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde oyunu kullandı.

Oyunu kullanmak için eşi ve kızlarıyla birlikte Mihraplı Abdülkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne gelen Dündar, burada vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra oyunu kullanacağı sınıfa geçen Dündar, 1242 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Vatandaşlık görevini yerine getirdiklerini belirten Başkan Dündar, “Yaklaşık 3 aydır yürüttüğümüz seçim çalışmalarını tamamlayarak bugün sandığa oy kullanmaya gittik. Osmangazi’de ve Bursa’da çok güzel bir ortamda seçim çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızla kucaklaştık, hasbihal ettik ve projelerimizi anlattık. Halkımız bugün sandığa gidiyor. Takdir halkımızın. Son sözü vatandaş söyleyecek. Sandıktan inşallah Osmangazi, Bursa ve ülkemiz için hayırlı sonuçlar çıkar” dedi.Dündar, kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.
Milletvekili Mustafa Esgin oyunu kullandı


AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, 31 Mart Mahalli İdareler ve Yerel seçimleri için oyunu kullandı.

Vekil Esgin, Nilüfer Çamlıca Mahallesi'nde bulunan Ali Karasu İlkokulu'ndaki '2122' nolu sandıkta kullandığı oy sonrası sandık görevlilerine kolaylıklar diledi. Oy kullanma işlemi sonrası açıklamalarda bulunan Esgin, "31 Mart Yerel seçimleri hem şehrimiz hem ülkemiz için hayırlı olsun. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemimizin ilk yerel seçimi. 40 günlük seçim atmosferini hep birlikte yaşadık. Seviyeli bir seçim olduğunu söyleyebilirim. Bu anlamda seçim süreci boyunca sadece ben 7 bin 500 kilometre yol yapmışım. 12 ilçedeki seçim çalışmam boyunca 22 nokta mintigi, yüzlerce program ve onlarca açılışla birlikte on binlerce vatandaşımızla birebir temas ettik. Sonuçta 31 Mart tarihine geldik" dedi.Esgin, "Aziz milletimizin her zaman o 50 gramlık oy pusulası ile ülkemizin yönünü belirlediğini, en kritik virajlarda bizi selamete çıkardığını biliyoruz. Biz aziz milletimizin ferasetine güveniyoruz. Her zaman onların kök değerlerinden yola çıkmış bir siyasi hareket olarak halkımızla birlikte yol aldık. 2023, 2053, 2071 hedefleri olarak sembolize ettiğimiz hedefler sadece bir siyasi partinin değil milletimizin hedefleridir. Çocuklarımız için, gençlerimiz için, milletimiz için mücadele etmeye devam edeceğiz. 31 Mart seçimlerinin bir kez daha ülkemiz ve Bursa'mız için hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.Çavuşoğlu oyunu Bursa'da ailesiyle kullandı

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, oyunu Bursa'da kullandı.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Çavuşoğlu, oyunu Yıldırım ilçesinde bulunan Yıldırım Belediyesi İmam Hatip Ortaokulunda ailesi ile birlikte kullandı. Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere konuşan Çavuşoğlu, "Öncelikle seçimin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. 1950 yılından itibaren alışmış olduğumuz çok partili hayatta, ülkemizde seçimler son derece sağlıklı, özgür, tarafsız ve bağımsız şekilde gerçekleştiriliyor. Her seçim ülkemizin demokrasinin güçlenmesine katkı sağlıyor. Bu seçimleri sadece Türkiye içerisinde yaşayan bizler değil, dünyanın çeşitli merkezlerinden de takip edenler var. Tabi bunlardan bazıları hem Türkiye'nin iyi olmasını dualarla ve güzelliklerle desteklerken, diğer yandan güçlenmesini istemedikleri için farklı açıdan bakanlar da var. Feraset ve basiret sahibi milletimiz geçtiğimiz iki aylık zaman dilimi içerisinde gerçekten çok çalıştı ben onların hepsine teşekkür ediyor, seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum" diyerek sözlerine son verdi.

 

Erdem de oyunu kullandı

CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Turgay Erdem, oyunu  Altınşehir Mahallesi’nde bulunan Şahinkaya Merkez Kampüs’te kullandı.

Erdem, 1477 No'lu sandıkta oy kullanmak için sıra beklerken vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Aynı okulda oy kullanmaya gelen Nilüferlilerin ''Hayırlı olsun'' dileklerine teşekkür ederek karşılık veren Erdem, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Turgay Erdem, oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, “Bugün her vatandaşın görevi ülkesinin, kentinin geleceği için oy kullanmak. Ben de gelip oyumu kullandım. Hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Tüm vatandaşları oy kullanmaya davet eden Erdem, “İnanıyorum ki Nilüferliler daha da gülümsemek için şahsıma, Bursa’nın da gülümsemesi için Büyükşehir’de de Sayın Mustafa Bozbey’e oylarını atacak. Martın sonuna, baharın gelişine saatler kaldı. Güzel günler göreceğiz, hep birlikte gülümseyeceğiz” diye konuştu.


 
Kaynak : İHA

https://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/siyasiler-sandik-basinda-427521.html