TUGİAD’ın konuğu Nihat Özdemir

Kategori: Bursa - Tarih: 11 Aralık 2017 11:07
TUGİAD’ın konuğu Nihat Özdemir

Türkiye Genç İşadamları Derneği TUGİAD’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği üye toplantısının konuğu olan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Üçüncü Havalimanı, Çanakkale Köprüsü ve daha birçok projeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

TUGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul'un ev sahipliğini yaptığı toplantıda STK Başkanları, TUGİAD üyeleri ve basın mensupları da hazır bulundu. Toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özdemir, ‘’Arkadaşlarımızla geçmişten bugüne tecrübelerimizi paylaşacağımız, görüşler bildireceğimiz bir toplantı olacak. İyi bir toplantı olacağını ümit ediyorum" dedi. Bursa hakkındaki görüşleri sorulan Özdemir, “Medyasını, çalışmalarını takip ediyorum. Çünkü Bursa bizim için önemli bir il ve bizim genel müdürlüğümüzün merkezi burada. Hem enerji dağıtımının hem perakende ticaret şirketimizin. Türkiye'nin de en büyük bölgelerinden bir tanesi. Onun için ben yalnız Bursa'yı Balıkesir'i Çanakkale'yi ve Yalova'yı da gelişmeleri de her bir taraftan takip ediyorum" şeklinde konuştu. 2024 İÇİN ADRES  TİMSAH ARENA

Eski Fenerbahçe yöneticisi ve şu an TFF’de yönetim kurulu üyesi olan Özdemir, Cuma günü oynanacak Bursaspor-Fenerbahçe maçı ile ilgili, ‘’Biz tarafsız ve iyi oynayanın kazanmasını isteyen insanlarız. Tabii bu haftaki maç çok önemli. Bursa bu yıl çok iyi bir takım. Geçen seneki korkulu rüyaları bu yıl görmüyorlar.

 Son haftaki maçlara baktığımız zaman iki takım da müthiş maçlar oynadılar. Bursaspor deplasmanda Konyaspor gibi iyi bir takımı yendi. Tahminime göre bu sezonun en iyi maçı olacak. Futbol severlerin zevk alacağı bir maç olacak’’ şeklinde konuştu. 2024 Avrupa Şampiyonasını Türkiye’nin kazanması halinde maçların Bursa’da da oynanacağını belirten Özdemir,  “Bursaspor Timsah Arena Stadı Türkiye’nin en iyi stadyumlarından birisi. 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasını UEFA’dan kazanabilirsek seçtiğimiz 10 ilin içerisinde Bursa’da var. Bursalı vatandaşların futbola ilgisi de belli. İnşallah Avrupa Futbol Şampiyonasını kazanabilirsek Bursa’nın performansına göre yarı final, çeyrek final neden Bursa’da oynanmasın?’’ dedi.

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI
Nihat Özdemir, şu an dünyada beklenen 10 mega projeden altısının Türkiye’ye ait olduğunun altını çizdi. Konuşmasında yurt içi ve yurt dışı yatırımlarından bahseden Özdemir, “Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye ekonomisi istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

 Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin bir Türk işadamı mutlaka çıkacaktır. Bütün yaptıklarımız büyüyen Türkiye için’’ şeklinde konuştu. Başarılı işadamı, yapımı hızla devam eden ve 10 mega projeden biri olarak anılan Üçüncü Havalimanı ile ilgili, “Üçüncü Havalimanında çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Son 1 yılımız kaldı. İnşallah 2018'in bugünlerinde üçüncü havalimanı açılmış olacak. Artık Türkiye'deki insanlar ve yabancı insanlar üçüncü havalimanından uçuş yapacaklar” ifadelerini kullandı.
 
Kaynak : EZGİ ÖZDAŞ / ÖZEL HABER

https://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/tugiad-in-konugu-nihat-ozdemir-204306.html