Fatma DİLLİOĞLU/ÖZEL HABER

Bizler hayatımız boyunca çok fazla sorunla karşılaşıyoruz. İlk doğduğumuz an ve yaşamımızın son demine kadar bitip tükenmeyen bir çaba ile bu sorunlardan sıyrılmaya çalışıyoruz. Hatta bazen pes ettiğimiz zamanlar bile oluyor. Herkesin hayatı istediği şekilde ilerlemeyebilir, önemli olan asla pes etmeden ilerleyebilmektir.

Yani “ -yapamam “ deyip de o işten vazgeçmemeli tam aksine onu başarmaya çalışmaktır. Çok fazla sorunla karşılaşmaya devam edeceğiz. Aslında önemli olan hayatımızı kısıtlamakta ziyade içinde bulunduğumuz bu hayatın bir gün biteceğini bilerek yaşamamız gerekir ve asla hayatımıza sınırlar koymamalıyız. Çünkü bir çok insan imkansız diyerek hayallerinden vazgeçiyor. Maalesef birçok insanda bu şekilde düşünüyor. Ben hayal diye bir şeye  inanmam çünkü başarabileceğim, gayret edip yapacağım bir şeye neden hayal diyeyim ki. Sizce de böyle değil midir ? Mesela insanlar şiddetin ve sert bir toplumun önüne geçilemeyeceğe inanıyorlar fakat ben öyle düşünmüyorum.

Bir gün olaylara sınır koymadan, imkansız düşüncelere kapılmadan bu yanlış toplum anlayışından kurtulacağımıza inanıyorum. Diyeceğim o ki “Dünyada değiştireceğiniz ilk şey, kendiniz olmalı…”  Sınırları bir kenara bırakıp, hayatımız için bu yolda büyük adımlarla devam etmeli ve bu yolun sonunda hedeflere ulaşabileceğimize inanmalıyız…