Bursaspor, ilk yarının son maçında Hatayspor’u yenerek, İbrahim Üzülmez nezaretindeki galibiyetler serisi devam ediyor. Hazırlık dönemi ve yapılan hazırlık maçları gösterdi ki Bursaspor’da gözle görülür bir hareketlenme ve mücadele gücü ortaya çıkmaya başladı.

İkinci yarının ilk maçını da galibiyetle kapatan Bursaspor son oynadığı Akhisarspor karşısında da galibiyet serisine devam etti.

İkinci yarı takımına yaptığı takviyelerle gücüne güç katmaya devam eden Bursaspor’da moraller yerinde. Ancak unutulmasın ki şampiyonluk mücadelesi veren takımlarda sakatlanmalar ve kart cezaları diğer takımlara göre farklılıklar gösterir. Yani şu anda yeterli görünen kadro birkaç maç sonra yetersiz hale gelirse bu sorunun çözümü kolay olmayacaktır. Transfer ayı geçmeden yapılacak bir veya iki yere nokta transferler ile geleceğe daha emin adımlarla gidilebilir.

İlk yarı bekleme modunda olan Seleznov, İbrahim üzülmez ile kendine geldi derken yaptığı gereksiz hareket sonrası takımını yalnız bıraktı. Umarız bu konuda gerekli uyarı yapılır ve bundan sonra bu tür hatalar gündeme gelmez.

Yeni transferlere gelince nokta transferler tam isabet gibi görülüyor. İlk maçında Seleznov’un attığı goldeki Serdar’ın ortası en canlı örneğidir. Önemli olan bundan sonra bu birlikteliğin devam etmesidir. Diğer yeni transferlerin de takıma uyum sağlaması ile Bursaspor’da ki takım oyunu ve mücadelesi daha da yükselecektir.

Bursaspor’u bundan sonra zor maçlar bekliyor. Eskişehirspor maçı ile başlayacak olan maçların ardından Osmanlıspor, Adana Demirspor ve ardından B.B Erzurum maçları final niteliğinde olan maçlardır. Bursaspor bu dört maçı kazasız tamamlarsa, zirve mücadelesinde önemli başarıyı yakalayacaktır.