.

Süper Lig’e bu sezon sonu takımı çıkarmak için atağa kalkan Bursaspor yönetimi,

Takımın başına teknik direktör olarak İbrahim Üzülmez’i getirdi. Başarılı teknik adam da Bursaspor’da başarılı olacağına inandı ki Bursaspor’un teklifini tereddüt etmeden kabul etti.

Sonuçta Üzülmez ile iki maça çıkan Bursaspor 1 yenilgi ve bir de galibiyet alarak ilk yarıyı 6. sırada 27 puanla bitirdi.

Bundan sonra ne olacaktı?

Daha önce yapılması planlanan ve her nedense yapılacak olan yardım kampanyası başlamadan fiyasko ile bitmişti. Neden bu kampanyanın başarısızlık ile sonuçlandığı ile ilgili çeşitli söylentiler aldı başını gitti.

Bunların başında BTSO Başkanı’nın bu kampanyaya destek vermediği söyleniyordu. Bu yüzden kampanyadan vazgeçilmişti.

Fakat dün BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın basın toplantısı gündeme damga vurdu.

Basın toplantısına Bursa Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan katıldı.

Toplantıda sadece İbrahim Burkay söz alarak konuşma yaptı. Sorulara cevap vermeye çalıştı.

Başkan Alinur Aktaş ise kendisine sorulan Bursaspor’a kalıcı bir gelir için neler yapılmasıyla ilgili soruya cevap verdi. Onun haricinde topa girmedi.

Vali Canbolat, Hakan Çavuşoğlu ve Mesut Mestan ise misafir gibi hiçbir şekilde basın toplantısında söz almadan toplantının bitmesini beklediler sanki.

Bu arada toplantıdan çıkan sonuçla 31 Ocak tarihine kadar Bursaspor’a yaklaşık 22 milyon liralık bir gelir elde edilmesi planlanıyor. Bu da Bursalı iş insanlarından ve belediyelerin vereceği katkılardan yani forma satışlarından sağlanması bekleniyor. Sonuçta yine günü kurtarmak için yapılan yardım kampanyası 600 trilyon borcu olan bir takıma 22 trilyon Süper Lig hedefi olan bir takıma ne kadar yeter.

Aslıda BTSO’nun düzenlediği bu basın toplantısında AK Parti’nin bütün milletvekillerinin orada olması hatta muhalefet partilerinin de milletvekillerinin de, ayrıca madem belediyelerden katkı isteniyor Büyükşehir haricinde diğer bütün ilçe belediyelerinin de olması gerekmez miydi?

Bu durum seçim öncesi olsaydı, ne olurdu?

Bütün vekil adayları siyasi parti il başkanları hepsi orada olurdu.

Ama olsun Bursaspor taraftarı hiçbir iyiliği de kötülüğü de unutmaz.

Bu böyle biline.

Yazımı değerli meslektaşımız Adnan Alp’in ciddi bir rahatsızlık geçirmekte olduğunu ve şuan hala tedavi görmekte olduğunu sizlerle paylaşmak istedim. İyi günde herkes birbirinin yanın da oluyor. Önemli olan zor günde insanların birbirlerine destek olmasıdır.

Allah şifa versin arkadaşım.